UWAGA!

Będą strzelać i ratować

Strzelanie, sprawnościowa jazda motocyklem, udzielanie pomocy przedmedycznej - to zadania, z jakimi zmierzą się finaliści wojewódzkiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego Roku 2005".

Finałowe konkurencje, a będzie ich sześć, rozgrywane będą jutro i pojutrze na skrzyżowaniu Al. Tysiąclecia z ul. Rycerską oraz na strzelnicy wojskowej przy ul. Mazurskiej.
     - Jutro w godz. od 10.00 do 13.00 odbędzie się sprawdzian praktyczny umiejętności kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu - informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Jest to jedna z bardziej widowiskowych konkurencji, która przyciąga wielu obserwatorów. Policjanci będą prezentować swoje umiejętności na skrzyżowaniu Al. Tysiąclecia z ul. Rycerską.
     - O godzinie 13.30 rozpocznie się następna konkurencja - strzelanie z broni służbowej, która przeprowadzona zostanie na strzelnicy przy ul. Mazurskiej - kontynuuje Jakub Sawicki. - Tam również ok. godz. 15.40 policjanci wykażą się jazdą sprawnościową motocyklem, a także szybkościową - samochodem. Dzień zakończy sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych.
     W piątek zaś uczestnicy konkursu będą musieli rozwiązać test ze znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym, prawa karnego, prawa o wykroczeniach i innych przepisów służbowych. O godzinie 12.00 nastąpi podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama