UWAGA!

Będą w pogotowiu i rzucą światło na drogi

 Elbląg, Będą w pogotowiu i rzucą światło na drogi
Fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

Miasto ogłosiło kolejny przetarg na wykonywanie usług w zakresie kontroli, utrzymania i wymiany urządzeń sygnalizacji świetlnych i świadczenie usług pogotowia drogowego. Wyłoniona w przetargu firma będzie te usługi świadczyła przez pół roku.

Firma będzie obsługiwać 45 sztuk sygnalizacji świetlnych wielofazowych i 9 ostrzegawczych działających w Elblągu. W zakres obowiązków wykonawcy wchodzić będą codzienne przeglądy urządzeń i sporządzanie z nich raportów, pełnienie telefonicznych całodobowych dyżurów, zapewnienie właściwego stanu technicznego urządzeń, bieżące naprawy i konserwacja, zgłaszanie potrzeb remontów bieżących i kapitalnych związanych z pracą sygnalizacji, wymiana urządzeń etc.

Wykonawca, jak czytamy w dokumentacji postępowania, w ramach działalności pogotowia drogowego "świadczyć będzie całodobowe usługi zabezpieczeń i naprawy oznakowania pionowego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego na sieci dróg: 0,5 km dróg krajowych, 28 km dróg wojewódzkich, 109 km dróg powiatowych, 87 km dróg gminnych i 35 km dróg wewnętrznych". Chodzi o całodobowe działania dotyczące zabezpieczenia i naprawy uszkodzonych znaków i tablic pionowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz "pełnienie telefonicznych całodobowych dyżurów i podejmowanie interwencyjnego oznakowywania i zabezpieczanie miejsc niebezpiecznych dla ruchu drogowego".

Termin składania ofert upływa 31 maja. Kryteria brane pod uwagę w przetargu to cena (60 proc.), czas reakcji (20 proc.) i okres gwarancji (20 proc.).

oprac. TB

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jestem bardzo ciekaw czy potrafić będą ustawić płynność w przejeżdżaniu przez skrzyżowania bo tego w Elbląg brak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  4
  Paproch(2024-05-27)
 • Znowu zatrudnią amatorów którzy nawet zielonej fali nie potrafią zrobić??? Elbląg tak dba o ekologię że na każdym skrzyżowaniu czerwone światło...
 • Może zrobią prawo skręt koło szkoły muzycznej z Traugutta jakiś mądry zlikwidował strzałę zieloną
 • Stoję na czerwonym a na następnym skrzyżowaniu widzę zielone - ruszam na zielonym dojeżdżam tam i łapie mnie czerwone. I tak od skrzyżowania do skrzyżowania na każdym trzeba stać..... i ruszanie i hamowanie a ekolodzy biją na alarm... W Elblągu nad światłami nikt nie panuje /każde skrzyżowanie chodzi po swojemu.
 • Może ktoś wreszcie zajmie się sygnalizacją na przejściu dla pieszych Płk. Dąbka/ Piłsudskiego koło rynku. Zielone światła są tak krótko, że jeszcze nigdy nie udało mi się przejść, aby nie włączyło się czerwone. Jestem osobą młodą, szybko chodzącą, a starsze osoby przechodzą na czerwonym świetle. Każdy psioczy tylko na to przejście
 • W Elblągu zielona fala jest 24 godz. na dobę. Elbląg ma tyle skrzyżowań, że to straszny problem. Kto nie potrafią? Oj Polacy co dobrze pisać nie "umiom".
 • @C S . - Martwisz się o ekologię? Kup elektryka i ładuj go z fotowoltaiki, a jak nie stać przesiądź się na rower. Ja tam jak jadę, dojeżdżam do skrzyżowania i łapię zielone i na kolejnych to samo. Ruszam z Pasłęckiej za 10 minut jestem na Zawadzie (całe miasto), ach te korki i brak zielonej fali, normalnie skandal.
 • Co by nie zrobili będzie dla was źle ! Może zlikwidować swiatła i niech policja kieruje ? Też będzie źle Markusy i pesymiści z pod pantofla mamusi ?
 • Taki Kwidzyn zrobił ronda. I nie musi przetargów robić co pół roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  Tacobell(2024-05-27)
 • zlikwidować wszystkie światła i rozstawić policjantki na skrzyżowaniach ! będzie ok ? czy też wam będzie źle ?
 • Do matury i pesymistów ! Co wy w życiu potraficie zrobić tak by zarobić i nie było reklamacji, pytam co ? Bez rozpieszczania od dziecka nic nie potraficie tylko czekać na gotowe i jeszcze narzekać. Elbląg nie pasuje wam, wypad na Ukrainę....
 • Jest strzałką. Patrz dobrze.
Reklama