UWAGA!

Będę zabiegał o głosy elblążan, a nie partii

 
Elbląg, Jerzy Wilk
Jerzy Wilk (fot. WS)

Jestem bardzo zadowolony z wyniku wyborów. Podwoiliśmy liczbę mandatów w porównaniu z poprzednią kadencją Rady Miejskiej, a poparcie dla mnie, jako kandydata na prezydenta Elbląga, sięgające ponad 30 proc. to wręcz wynik świetny – mówił podczas dzisiejszej (24 czerwca) konferencji prasowej Jerzy Wilk (PiS).

Głosem elblążan Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 10 miejsc w radzie. A kandydat na prezydenta Elbląga, Jerzy Wilk zdystansował rywali i do drugiej tury wyborów przeszedł w towarzystwie Elżbiety Gelert z Platformy Obywatelskiej.
       - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku wyborów – przyznał dziś Jerzy Wilk. – Podwoiliśmy liczbę mandatów w radzie, w porównaniu z poprzednią kadencją. Jednak sukces mógłby być większy, gdyby z naszej propozycji wspólnego startu skorzystała Solidarna Polska. Mogliśmy uzyskać nawet 15 miejsc w Radzie Miejskiej.
      

  Elbląg, Będę zabiegał o głosy elblążan, a nie partii
fot. WS


       Do samodzielnego sprawowania władzy 10 mandatów nie wystarczy. Z kim zatem koalicja?
       - Z Platformą Obywatelską byłoby trudno współpracować – stwierdził Jerzy Wilk. – Większość jej nowych radnych to ludzie z poprzedniej kadencji, z którymi byliśmy w opozycji. Głosowaliśmy przeciwko ich pomysłom podwyżki czynszów czy cen biletów komunikacji miejskiej. Ponadto rywalizuję z panią Elżbietą Gelert z PO o urząd prezydenta miasta więc trudno być jednocześnie konkurencją i koalicją – zauważył. – Na pewno będziemy się starali, by koalicja była jak najszersza, dla dobra miasta.
       7 lipca druga tura wyborów prezydenckich. Na jaką kampanię stawia PiS?
       - Nasza kampania będzie bardzo pozytywna – zapowiada Jerzy Wilk. – Szanuję panią Elżbietę Gelert i o sobie nigdy źle nie mówimy. Liczę na debaty, przynajmniej dwie, profesjonalne i kluczowe.
       O czyje głosy przed dogrywką będzie zabiegał kandydat Prawa i Sprawiedliwości?
       - Wyborcy mają swoje zdanie i nie liczy się dla nich to, co powie lider – stwierdził Jerzy Wilk. – Z doświadczenia też wiadomo, że ci, których kandydat nie przeszedł dalej na kolejne wybory nie pójdą. Ja będę zabiegał programowo o głosy wszystkich elblążan. Ale elblążan, a nie partii – zastrzegł Wilk.
       Kandydat PiS na prezydenta miasta odniósł się także do wyniku, jaki w przedterminowych wyborach odniosła Platforma Obywatelska: - Wynik PO jest dla mnie zaskoczeniem i trochę zasmuca, że elblążanie ponownie zaufali tym samym ludziom. PO – także w kraju – jest nadal silnym ugrupowaniem, ale straciło sporo poparcia. Dostało żółtą kartkę. Uważam, że absurdem byłaby wygrana pani Gelert w drugiej turze wyborów – podkreślał Jerzy Wilk. – Gdyby Platforma znowu zarządzała miastem to po co było organizować referendum? Liczę, że elblążanie zaufają jednak mojej osobie.
      
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Stawka w tych wyborach była bardzo wyska -Elbląg wciąż nie schodzi z mass-mediów. Wynik tych wyborów to "dostrojenie" społeczeństwa do kolejnego programu HIPNOZY. Elblążanie -"wybraliście" bardzo dobrze. Te same twarze, na które tak narzekaliście ostatnimi laty, będą dalej troskliwie dbać o Wasze dobro. Zajmą się profesjonalnie i na najwyższym poziomie Waszym nieszczęściem i problemami. Zaufajcie im ponownie. Drobne roszady partyjne -które były konieczne do skorygowania rosnącego społecznego niezadowolenia- sprawią, że miasto Elbląg (jak zawsze) zacznie dynamicznie się rozwijać. Gratulujemy Wam trafnego wyboru. To dzięki Waszym głosom, Waszej ofiarności i Waszemu zaangażowaniu w podtrzymanie "status quo" naszego stabilnego systemu partyjnego, nasz wspaniały Kraj będzie mógł odetchnąć z ulgą, i spokojnie przygotować się do kolejnych wielkich wyzwań. Kolejnych wirtualnych kontrolowanych kryzysów, kolejnych wizualizowanych przed Wami problemów. Dzięki Wam, drodzy Elblążanie, znowu będziemy mogli karmić społeczeństwo statystykami, prostymi wskaźnikami ekonomicznymi - by tłumaczyć mu sens życia. Elblążanie - jesteście wspaniali - zdaliście Wasz egzamin z korporatokracji na piątkę! Nawet nie trzeba było znacząco korygować wyników komisji wybiórczych. Wiedzcie jedno - Klub Bilderberg jest z Was naprawdę dumny. Wyniki "Waszych" wyborów zostaną wpisane złotymi zgłoskami w nową historię osiągnięć masowej socjotechniki. Tak trzymać mieszkańcy Elbląga! Serdecznie Wam dziękujemy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  1
  MinisterstwoPropagandy(2013-06-24)
 • tylko nie pisuar
 • W życiu na Ciebie nie zagłosuje ! Bajki ludziom wciskacie, 4 port RP chcecie budować a w Gdańsku stocznie na hotel przerabiają. Niestety oddam głos na GELERT !
 • panie Jerzy dla mnie absurdem będzie zwycięstwo PiS, inteligentni ludzie miewają różne odmiany absurdu
 • TO może warto spojrzeć jak wyglądają finanse firm którymi kandydaci zarządzają gdzie w zestawieniu ogólnopolskim jest Szpital Wojewódzki, a gdzie ELSIN. Dlatego faktycznie tak jak Pan Wilk mówi nie głosujmy na partię tylko na człowieka i dobrego managera a tym z pewnością jest Pani Elżbieta, polecam
 • Mądrze napisane. Dużo w tym prawdy, ale wszyscy o tym mówili. Zmiana właściwie kosmetyczna, a kosmetyka kosztuje więc wszyscy za to zapłacimy:) Ja sobie poradzę, ale co z mniej dynamicznymi, biedniejszymi, gorzej wykształconymi czy młodymi ludźmi. Moje dzieci już z Elbląga wyjechały, pokończyły studia i wiecie co? Nie chcą wracać. Serce boli ale rozumiem. Daliście się zwieść. .. Trzeba było zaczekać rok i byłoby po sprawie. Komu tak bardzo zależało na tym co się stało. ? Politykom, którzy kierowani przez swoich góru z W-wy potrzebowali dymu, żeby za Warszawę i resztę Polski się zabrać. Mały przewrót w imię demokracji zrobić! Pomogliście im w tym, a już wkrótce się o tym przekonacie - kolejny raz.
 • Geriatria wybrała nową rade miasta? Brawo grupa Referendalna! Brawo Kraśniański, Maszka Falkiewicz!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  1
  Penis(2013-06-24)
 • Panie WIlk oddam teraz na Pana mój głow w zamian za rozwiązanie straży miejskie. Jeżeli przez rok nie rozwiąze Pan straży, zagłosuje na kogos innego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  12
  elblagmenos(2013-06-24)
 • Brawo Elblążanie. Najważniejsze że kopnęliśmy w tyłki Palikota, Maszkę, Kraśniańskiego, Falkiewicza, Lewandowskiego i kryminalistę Penkalskiego. Szkoda Białkowskiej, bo palikociarnia sobie nią buty wytarła, zrobiła z niej pośmiewisko. Reszty oszołomów z grupy referendalnej, a już na pewno z Wolnego Elbląga wcale mi nie szkoda. Teraz musimy ICH ROZLICZYĆ za zmarnowany czas dla miasta, za wstrzymane prace, inwestycje, za zmarnowanie pieniądze, których mogło starczyć na remont basenu odkrytego. FALKIEWICZ KRAŚNIAŃSKI i LEWANDOWSKI ODDAWAĆ NASZE PINIĄDZE !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  5
  zatroskanyelzblążanin(2013-06-24)
 • POwcy wierzą w zmartwychwstanie ale takie cuda nie zdarzają się obecnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  10
  mara.(2013-06-24)
 • Ja nie moge glosowac z powodu braku meldunku :( chociaz jestem rodowita elblazanka...a moze moj glos by sie bardzo przydal...! mam nadzieje ze nowy prezydent i nowa rada ustala nowe konkretne i jasne zasady przydzialu mieszkan dla rodzin...normalnych!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  Czytelnik_MOBI_17088(2013-06-24)
 • z dwojga złego wole PO bo te bzdury wygadywane przez pis to po porostu kpina !! to może jak już port pisiory zbudują ( chyba ze swojej partyjnej kasy ) to zaraz potem stocznie wybudują a obok postawia największy pomnik sp pary prezydenckiej !! masakra !! każdy byle nie PiS !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  12
  antypis(2013-06-24)
Reklama