UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będzie aquapark!?

Elbląg, Będzie aquapark!?
fot. arch. portEl

- Chcemy, by powstał wielofunkcyjny kompleks przy ul. Moniuszki, w którym znajdzie się aquapark, kąpielisko miejskie... Zależy nam na uatrakcyjnieniu tego terenu, również poprzez dodanie innych funkcji, np. hotelarskich czy działającego poza letnim sezonem lodowiska. To ma być miejsce atrakcyjne, gdzie elblążanie będą chcieli spędzać czas - podkreśla Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.

Władzom Elbląga zależy, by aquapark powstał w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne. W tym zakresie miastu doradza Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. W tej chwili trwają prace nad analizą porównawczą, ekonomiczno-finansową wraz z modelem finansowania przedsięwzięcia, z uwzględnieniem oczywiście finansowania tradycyjnego oraz w PPP.
       - Chcemy, by powstał wielofunkcyjny kompleks przy ul. Moniuszki, w którym znajdzie się aquapark, kąpielisko miejskie... Zależy nam na uatrakcyjnieniu tego terenu, również poprzez dodanie innych funkcji, np. hotelarskich czy działającego poza letnim sezonem lodowiska – mówi Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga. - Basen odkryty wymaga remontu, ale nie chcemy, by potencjalni inwestorzy myśleli o nim, jako o odtworzeniowym. Dopuszczamy myśl, że mogą zaproponować totalną reorganizację, zmianę gabarytów, plażę, kajaki… Niech puszczą wodze fantazji. To ma być miejsce atrakcyjne, gdzie elblążanie będą chcieli spędzać czas, również pełnymi rodzinami. Jeżeli jednak potencjalnemu inwestorowi zależałoby na innej lokalizacji, jesteśmy otwarci na rozmowę.
      
       Pod koniec września gotowe będą materiały przygotowujące do przedsięwzięcia. Z kolei na koniec lutego przygotowane zostanie Memorandum Informacyjne, które będzie stanowiło ofertę inwestycyjną. Ogłoszenie przetargów planowane jest na 2012 rok.
      
      
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No wreszcie!A nie trzeba było tak od razu?Tylko słuchać obcyngantus od internautów Elbląźan od co najmńiej 5 lat?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zwycięstwo Elblążan!(2011-07-22)
 • eeee to narazie patykiem pisanina na wodzie
 • Należy pamietać, że stadion przy ul. Wschodniej był już także pewną inwestycją. Tym czasem 2 tygodnie po tym jak usłyszeliśmy, że z jego budową w tym miejscu nie zgadza się ochrona środowiska (w skrócie), dowiadujemy się, że ni stąd ni z owąd i nie wiadomo dla kogo ??? ul. Wschodnia jednak powstanie :) Sorry ale zajeżdża to zwyczajnym oszustwem. .. Ciekawe co tym razem jest prawdziwym celem "władzy". Wiadomo, że fajnie gdyby taki obiekt powstał ale na takie rzeczy ludzie najłatwiej się nabierają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Się obaczy.(2011-07-22)
 • O budowie aqua parku w Elblągu słyszę od dwudziestu lat, jestem w takim wieku, że boję się czy doczekam się finału.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kaziuk Pijanica(2011-07-22)
 • Oby te plany wypaliły bo zapowiada się fajna sprawa. Wolny czas będzie można spędzać aktywnie a nie w hipermarketach :DDD
 • Idą wybory? W pażdzierniku się okaże że jednak nie ma pieniędzy i nie będzie. Do następnych wyborów znaczy się.
 • Oto lokalizacje aquaparku o których mówił publicznie Grzegorz Nowaczyk. Park Modrzewie - w kampanii wyborczej. Europark i tereny przy Górze Chrobrego w pierwszych tygodniach urzędowania. Wschodnia albo Okólnik w ostatnich tygodniach. Po drodze jeszcze była wersja, że po przeniesieniu stadionu na Wschodnią może na Agrykola? Teraz wraca Moniuszki. Pewnie jeszcze parę lokalizacji będzie omawiane.
 • bla bla bla beda drogi bedie aquapark bedzie wszystko bedzie tylko KIEDY!!!!
 • Ekstra panie prezydencie. Zwlaszcza odkryte lodowisko to juz mistrzostwo swiata dla elblazan.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblag ponad wszystko(2011-07-22)
 • W ramach tz. EUROPARKU obejmującego swym obszarem ogromne połacie obecnie niezagospodarowanych terenów po dalekie ostępy Bażantarni od dawna figuruje zespół basenów przy ulicy Moniuszki. Temat ten i przedsięwzięcie poprzednia ekipa kompletnie nie wiedziała jak i nie umiała w żaden sposób ugryźć. Jedynym rozwiązaniem jest partnerstwo publiczno prywatne i scenariusz w którym miasto nie jest żadnym inwestorem, wszak to piramidalna bzdura. Jak rozwinięcie tej wspaniałej dla Elbląga koncepcji potoczy się w przyszłości zobaczymy - jak dotychczas tkwi w zaklętym kręgu niemocy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2011-07-22)
 • Jak wolny czas spędzasz w hipermarketach to gratuluję rozrywki Swój czas wolny trzeba umieć sobie zorganizować Jest wiele innych ciekawych form spędzenia czasu nie tylko w marketach.
 • A tymczasem jedyny "Aquapark" w naszym mieście to dziura w ziemi po dawnym kinie SYRENA, którą wypełniła woda
Reklama