UWAGA!

Będzie bolało, ale chcą nieść swój krzyż

 
Elbląg, Tak było w Bielsku
Tak było w Bielsku (fot. nadesłana)

Blisko 40 kilometrów, przez pola i lasy, będzie wiodła pątników Ekstremalna Droga Krzyżowa. Już blisko pół tysiąca wiernych wyraziło chęć pokonania jej nocą z 27 na 28 marca. Nie zraża ich wizja bólu i cierpienia w samotności. Początek trasy w Elblągu, koniec - we Fromborku.

Będzie to pierwsza w województwie warmińsko-mazurskim Ekstremalna Droga Krzyżowa. - Będzie ciężko, będzie ból, samotność i cierpienie - zapowiadają organizatorzy. I po co to wszystko? - Aby jeszcze mocniej doświadczyć tego, co przeżył Jezus na swojej drodze krzyżowej - wyjaśniają. - Drodze, która przez ból, cierpienie i krzyż doprowadziła go do zmartwychwstania.
       Wszyscy, którzy planują wyruszyć powinni się dobrze przygotować do tej drogi. Po pierwsze - noc. Po drugie - to blisko 40 kilometrów przez pola i lasy, wzdłuż Zalewu Wiślanego. W drogę należy zabrać więc dobre obuwie i własne oświetlenie. Nie należy bagatelizować warunków, w nocy nasz organizm inaczej funkcjonuje. Należy także pamiętać, że na trasie obowiązuje zasada ciszy i samotności. Uczestnicy mogą poruszać się samodzielnie, maksymalnie w grupach 10 osobowych, które sami sobie zorganizują. Dla podkreślenia charakteru drogi krzyżowej mogą przygotować sobie drewniany krzyż (np. z brzozy, lub innego drzewa), który będą nieśli przez całą trasę.
       - Ekstremalna Droga Krzyżowa jest przestrzenią, gdzie uczymy się odpowiedzialności za siebie i za innych – jesteśmy zdani tylko na siebie - mówią organizatorzy.
       Doświadczenia z ekstremalną droga krzyżową mają już w Krakowie, w Bielsku, teraz czas na Elbląg.
       Chętni do podjęcia tego wyzwania mogą zapisywać się poprzez stronę www.edk.org.pl, wysyłając maila na adres elblag.edk@gmail.com lub dzwoniąc pod nr tel. 519 858 899.
       27 marca o godz. 20. w kościele św. Brata Alberta przy ul. Częstochowskiej 28. Po mszy pątnicy wyruszą w drogę, którą zakończą w Archikatedrze we Fromborku. 
      
      
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama