UWAGA!

Będzie czyściej?

 Elbląg, Będzie czyściej?

Zmieniły się zasady utrzymywania czystości w Elblągu. Radni dopuścili m.in. możliwość mycia samochodu przed domem na specjalnie przygotowanym do tego stanowisku. Nowa uchwała zabrania wprowadzania zwierząt na place zabaw.

Radni wprowadzili w ten sposób zmiany do podobnej uchwały z 2000 roku. Do nowych obowiązków właścicieli nieruchomości należy m.in. takie gromadzenie odpadów, których ze względu na wagę lub ciężar nie mogą być umieszczone w pojemnikach na śmieci oraz stworzenie warunków do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów. W punkcie mówiącym o zachowaniu estetycznego wyglądu nieruchomości nałożono na administratorów obiektów nakaz likwidowania grafitti.
     - Ponieważ grafitti jest dużym problemem w mieście, postanowiliśmy potraktować je osobno - mówi Anna Kulik, naczelnik miejskiego wydziału inżynierii.
     Do tej pory mycie pojazdu dopuszczone było tylko w myjniach. Radni umożliwili mycie samochodów na specjalnie przeznaczonych do tego stanowiskach. Ścieki powinny być odprowadzane do kanalizacji sanitarnej przez specjalny separator benzyny i olejów. Doraźne naprawy samochodów powinny odbywać się wyznaczonych do tego miejscach, a w przypadku ich braku - w takich miejscach, aby nie utrudniać ruchu oraz pod warunkiem, że odpady również trafią do kanalizacji, a nie pozostaną na drodze.
     Nowa uchwała zabrania wprowadzania jakichkolwiek zwierząt na place zabaw oraz nakazuje właścicielom sprzątnie po swoich pupilach załatwiających swoje potrzeby w miejscach publicznych, m.in. przy wejściach do budynków, na chodnikach i jezdniach czy alejkach parkowych. Za łamanie przepisów uchwały strażnicy mają prawo wystawić mandat, a nawet skierować sprawę do sądu.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jakoś nie chce mi się wierzyć, że właściciele czworonogów będą po nich sprzątać szczególnie przed wejściem do budynków mieszkalnych. Tam bowiem przeważnie właściciele wypuszczają psy w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych. Pod tym względem chamstwo w naszym kraju nie zna granic i bardzo wątpię czy cokolwiek w ciagu najblizszych 50 lat się zmieni. Takim damulkom co stoją przed wejściem do klatki schodowej i patrzą jak ich pies się załatwia, albo robi to na trawniku przy bloku zawsze powtarzam że powinna tego swojego śmierdziela posadzić na środku dywanu w najlepszym pokoju swojego mieszkania i niech tam "sra". U takich ludzi zresztą w mieszkaniu przeważnie śmierdzi więc takie rzeczy nie powinny ich razić. miłośnik czworonogów (martwych)
 • Ciekawe na co ida pieniadze za posiadanie psa pobierane przez miasto ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Reksio(2002-02-15)
 • Zgadzam sie z miłośnikiem czworonogów (martwych) TAK TRZYMAJ ! Psy są okropne , jak za blokiem ciągne wino z gwinta to mi sie nie dobrze robi gdy widze psie odchody i zawsze gdy sikam ( winko moczopędne jest ) to w takie psi prezent wleze...fuj .. ps dobrze że radni zajmują sie psimi kupami a nie nami pijakami !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Właściciel Reksia(2002-02-15)
 • A może Panowie Radni wezmą się za mycie samochodów nad wodami tzn. nad rzeką , jeziorkiem. Wokół tych miejsc jest wytyczona 100 metrowa strefa ochronna,a kto o tym wie? Chyba nikt nawet policjanci. Nieraz widziałem myjących samochód nad brzegiem i przejeżdżający patrol Policji który nie interweniował. A Elbląg zdobył nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie ekologii.Wstyd dla wszystkich mieszkańcóe naszego miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  strazak(2002-02-15)
 • ...nakłada na administratorów obowiązek usuwania graffitti... A może ta (...) Rada Miasta nałożyłaby obowiązek na policje za ściganie graficiarzy ? Zrobie eskperyment i na ratuszu zrobie graffiti...ciekawe kto je usunie... RADA MIASTA ?
 • ..acha...co do tych czworonożnych pupilków...a jak się zesra policyjny pies to co ?
 • Nie mozna byloby przed zrobieniem ujecia poprawic ten znak zakazu. Wydaje sie mnie, ze stoi krzywo, chyba ze z perspektywy Zachodu wszystko widac w Elblagu krzywo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bogdan(2002-02-16)
 • Proponuje spojrzec czasem na ten jasnoniebieski murek pod hipermarketem na Plk.Dabka.Strach pomyslec jak bedzie wygladal gdy malolactwo zacznie sie na nim tagowac(czyli bazgrac takie podpisy sprayem albo markerem)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Garrett(2002-02-16)
 • Bogdan: nic nie stoi na przeszkodzie, abyś się ruszył i poprawił ten krzywo stojący znak. PS. Wybitnie inteligentna wypowiedź. Proponuję jeszcze pomalować trawnik na zielono (ten przed Urzędem Miejskim). :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inteligent(2002-02-16)
 • Czy ktoś też zauważył psa węszącego pod piaskownicą za znakiem. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inteligent(2002-02-16)
 • Coraz wiecej nowych znaków, ciekawe ile kierowca moze dostac mandatow i punktów karnych za nie przestrzeganie znaku zakaz wprowadzania psow na plac zabaw, bo przechodzien chyba nie musi znac znakow? Kisdys podobny nonsensowny znak byl na kilku elblaskich parkingach(chyba tylko elblaskich), nawet nie wiem do jakiej katogorii znakow sie zaliczal, ale oznaczal tyle co: nakaz parkowania przodem do bloku, lub zakaz parkowania tylem do bloku. Naszczescie znaki te zniknely, ale zawsze mnie zastanawialo ile punktow karnych i jaki wysoki mandat za niestosowanie sie do znaku mozna dostac i najwazniejsze, jaki przepis o tym mowi i w ktorym kodeksie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Julekk(2002-02-16)
 • Specjalność tego ZAKŁADU specjalizuje się w specjalnych specjalizacjach - bo za to mają kasę :))) Gdyby się przestali specjalizować to specjalnie by nie zarabiali :))) I tak bzdet popychany bzdetem - a ludzie dalej chcą być zwiariowani :))) nic się nie zmienia!
Reklama