UWAGA!

Będzie jaśniej i bezpiecznej na elbląskich ulicach

W bieżącym roku konserwacją zostanie objętych 7424 punktów świetlnych w mieście. Dodatkowo wykonane zostaną roboty modernizacyjne oraz przebudowa oświetlenia niektórych ulic i palców zabaw w elbląskich parkach.

Zakres tegorocznych prac wynika między innymi ze zgłaszanych potrzeb mieszkańców, jak i z przeglądów stanu technicznego oświetlenia. W najbliższym czasie realizowane będą następujące zadania:
       - modernizacja oświetlenia Alei Grunwaldzkiej (na odcinku od zjazdu do E.Leclerc do ul. Rawskiej) polegająca na doświetleniu chodników 74 lampami LED.
       - oświetlenie ul. Witkiewicza (przy budynkach 1-13) poprzez podwieszenie oświetlenia na sieci energetycznej ENERGI (7 opraw)
       - przebudowa oświetlenia ul. Świerkowej w ramach projektu „Oświetlenie ul. Kajki i ulic przyległych” poprzez demontaż istniejącego oświetlenia i budowę nowego (8 słupów i opraw).
       - budowa oświetlenia ul. Fromborskiej od istniejącego oświetlenia do ul. Ogólnej (3 słupy i oprawy).
       - doświetlenie placów zabaw w Parku Kajki i Parku Modrzewie oraz dojścia do placu zabaw w Parku Modrzewie (łącznie 12 słupów i opraw)
       Ponadto w ramach konserwacji oświetlenia kontynuuje wymianę starych opraw oświetleniowych na nowe na wybranych ulicach.
       Łączna wartość zaplanowanych inwestycji wyniesie ponad 200 tys. złotych. Podjęte działania z pewnością przyczynią się nie tylko do poprawy parametrów oświetlenia w mieście, ale przede wszystkim do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców.
      
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • najwyższy czas oświetlić prawidłowo przejścia dla pieszych. Niech przykładem bedzie TRÓJMIASTO. najgorzej to jest po opadach deszczy i mokrej nawierzchni na wieu przejściach brak całkowity oświetlenia. LEPIEJ to wygląda na przejściach na naszych pobliskich wsiach jak w mieście -wsi Elbląg.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    mieszmiastawsi(2015-03-13)
Reklama