UWAGA!

Będzie Liceum Plastyczne

2008-02-29
Aktualizowany 2008-03-03 20:47
Elbląg, Będzie Liceum Plastyczne

1 września tego roku rozpocznie działalność Liceum Plastyczne w Zespole Szkół w Gronowie Górnym. Decyzja o tym była najważniejszym punktem obrad 12. sesji Rady Powiatu Elbląskiego, która obyła się dzisiaj (29 lutego).

Uczniowie tej szkoły będą mogli zdobyć zawód plastyka o specjalności techniki graficzne. Liceum będzie pierwszą szkołą artystyczną w regionie elbląskim kształcącą w zawodzie plastyk.
     Podczas dzisiejszej sesji radni wysłuchali i przyjęli sprawozdania: stałych komisji Rady Powiatu w 2007 roku, z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2007 rok, z zadań realizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w 2007 roku oraz Powiatowego Rzecznika Konsumentów.
     Radni podjęli również uchwały: w sprawie zatwierdzenia przychodów i wydatków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz planu pracy Rady Powiatu w Elblągu na 2008 rok.
     
     O utworzeniu Liceum Plastycznego w Zespole Szkół w Gronowie Górnym mówi naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Elbląskim Gabriela Effenberg:
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • świetna sprawa gdybym był młodszy pewnie bym wybrał tą szkolę :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  artysta samouk(2008-02-29)
 • Faktycznie super decyzja. Też żałuję! Ale chodziłam do ogniska plastycznego na Halickiej (12-go Lutego). Miłe wspomnienie minionych lat. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kryska(2008-03-01)
 • Boże czemu jestem taka stara. Nawet moja córka nie miała szczęścia. .. Fajna sprawa. Nareszcie coś mądrego. Po likwidacji Liceów Profilowanych nie będzie miejsca na lokalizację szkoły w Elblągu?Dziwne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  chello(2008-03-01)
 • Gratuluje Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Gronowie Górnym pomysłu. Cieszę się, że coś się zaczyna dziać w szkole. Życzę sukcesów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  *jolanda(2008-03-01)
 • Krysiu! Gratulacje za pomysł, wytrzymałość i upór w dążeniu do celu, pomimo wielu przeszkód! Trzymam kciuki i pozdrawiam
 • super !mój synek marzył o takiej szkole. Jeszcze rok i napewno wybierze się do niej
 • A dla dorosłych będą jakieś kursy wieczorowe? Sam bym chętnie się podszkolił. Myślę, że wielu chętnych by się znalazło.
 • Zapraszam na strone: zs-gronowo.elblag.com.pl bo tam będa zamiesczane istotne sprawy ^^ Gratulacje dla Pani Krystyny, byłej "ostrej" wychowawczyni :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  killbill(2008-03-02)
 • WojŁawrynowicz Jako absolwent liceum plastycznego w Koszalinie bardzo się cieszę z tej inicjatywy. Taka szkoła wywiera mocny wpływ na życie artystyczne i kulturalnie regionu. I o ile mogę cos sugerować, to zwracam uwagę, by program nauki bardzo mocno ustawić pod kontem rynku pracy. Czyli rzemiosł artystycznych i rynku reklamy(graficzne techniki komputerowe). I jeszcze jedna sugestia, by bardzo poważnie zwrócić uwagę na klimat i atmosferę w szkole. To musi być szkoła artystyczna, a nie ogólniak z rozszerzonym plastycznym. Życzę powodzenia. Dyrekcji, kadrze i przyszłym uczniom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2008-03-02)
 • super decyzja. Najbliższa szkoła o tym kierunku znajduje się w zmalborku lub Gdańsku.
 • W Gdyni-Orłowie, ulica Przebendowskich:)alfik
 • Nareszcie powstaje szkoła jakiej nie ma w okolicy. W końcu ktoś ma pomysł na zagospodarowanie szkoły w Gronowie Górnym tylko dlaczego dopiero teraz !!! Powodzenia i wytrwałości nowej Pani Dyrektor.
Reklama