UWAGA!

Będzie remont w przedszkolu nr 8

 Elbląg, Będzie remont w przedszkolu nr 8
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Władze Elbląga szukają firmy, która ma dostosować budynek przedszkola nr 8 przy ul. Bema do wymogów przeciwpożarowych, których obiekt od lat nie spełnia. Przypomnijmy, że o przedszkolu zrobiło się głośno, gdy prezydent Elbląga chciał placówkę zamknąć. W jej obronie stanęli rodzice.

Budynek przedszkola nr 8 przy ul. Bema ma 140 lat, od 1994 roku jest na liście zabytków. Kontrole przeprowadzono w ostatnich latach przez Państwową Straż Pożarną wykazywały, że obiekt nie spełnia wymogów przeciwpożarowych. Władze miasta w tym roku podjęły decyzję o nieprzeprowadzeniu rekrutacji do placówki, na spotkaniach z rodzicami wiceprezydent Janusz Nowak mówił o tym, że budynek zagraża bezpieczeństwu, trzeba go zamknąć, nie wykluczał jego sprzedaży. Plany władz miasta wzburzyły rodziców, którzy głośno protestowali przeciwko takim planom, powiadomili media, w sprawę zaangażowali się także radni PiS na czele z wiceministrem aktywów państwowych Andrzejem Śliwką.

Po społecznych naciskach i długich dyskusjach, także na forum Rady Miejskiej, władze miasta wycofały się ze swoich wcześniejszych planów. W budżecie miasta przeznaczono 150 tys. na dostosowanie budynku do wymogów przeciwpożarowych. Władze miasta ogłosiły właśnie zapytanie ofertowe, szukają firmy, która zbuduje system oddymiana klatki schodowej oraz instalację oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w budynku przedszkola. Oferty można składać do 6 czerwca, a zwycięzca postępowania będzie miał pięć miesięcy na realizację prac od podpisania umowy.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • He he wybory idą i nagle władzuchna zaczęła słuchać mieszkańców. Byłby może i śmieszne, gdyby nie było tak żałosne. Wróblewski, Nowak, Missan czy wieczny sekretarz miasta Zieliński - wasz czas minął, pożegnamy się bez żalu.
 • 15 lat temu przyprowadziliśmy córkę do tego przedszkola. Byliśmy w szoku, że ten budynek sypał się. W tym czasie nieroby z UM zakładały sobie kamery na korytarzach za 65 tys. zł. Oczywiście budynki UM i wyposażenie na najwyższym poziomie. Pomijając fakt, że zatrudnienie o wiele wyższe niż za komuny. Widać do dzisiaj nic nieroby z UM nie zrobiły z tym budynkiem na "+", doprowadzając do ruiny. Jeden plus, że nikomu na głowę nie spadła jeszcze dachówka czy cegła.
 • ćwirk przestraszył sie suwerena. i tak go suweren na taczce wywiezie. to juz koniec towarzyszu cwierk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  5
  doscPRLu(2023-05-29)
 • A jak tragicznie to było przedstawiane. Dach się sypie, trzeba 2,5 mln zł na remont więc lepiej wybudować nowe. A teraz ciach 150 tys. zł i może służyć dalej. Ciekawe ile takich numerów przeszło władzy "na sucho" bo media się nie zorientowały albo nie nagłośniły. Panie Wróblewski - za dużo sobie pozwoliliście. Dzieci się nie rusza.
 • Najważniejszego nie zrobił nikt- kiedy w końcu do Elbląga zawita CBŚ - wtedy się dowiemy czy i ile mogła kosztować ta nagła i wzmożona troska o bezpieczeństwo najmłodszych elblążan. I czy naprawdę tylko blondi to wszystko uknuła i prezydent nic nie wiedział a ona robi co chce ( on nawet nie wiedział ile tm jest dzieci, ) czy tylko udaje głupiego a swoją działkę bierze.
 • A kto dzieci nasze ruszy, ten postrada łeb komuszy, zdmuchniem Ciebie tak jak świeczkę, poczekamy więc troszeczkę, kwiku będzie co nie miara, od koryta będą gonić, bo przelała się już czara, więcej już nie będziesz broić.
 • Brawo rodzice!!!!:-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  aniae(2023-05-29)
 • Jak już w końcu zaczną trzepać wszystkie papiery w spółkach, to ich może i w kajdankach wyprowadzą. W dokumentacji Zarządu też kogiel-mogiel dlatego tak się boją nawet wstępnych rozmów. A dyrektor portu mimo jechania na stracie i braku zysku z działalności operacyjnej wypłaca sobie premię za uwaga realizację założonych celów- czyli udziału w targach morskich i tego rodzaju nic nieznających rzeczach. Kampania portowa tylko 102 tys. zł Akurat! Kreatywna księgowość. Rozpisali po wszystkich spółkach. Wystarczy zapytać specjalisty z tej dziedziny, ile kosztowało samo przygotowanie hasła promującego kampanię. A Wróblewski tylko o ulotkach. Tego było więcej, ale podciągną, a to pod coś innego. A żołnierze z MOSiR przytuszują.
 • Tych nierobów i kombinatorów powinno odwiedzić jeszcze CBA, CBŚ i ABW. Działają na niekorzyść państwa polskiego z tym portem, dywersanci k.... a ich mać!!!
 • Przecież to nie żaden remont tylko pozorne działania. Przedszkole ma funkcjonować od września jak funkcjonowało na jakich zasadach ? Przecież ten Wykonawca ma 5 miesięcy na wykonanie prac.
 • BRAWO Rodzice i Andrzej Śliwka!!! Co z Sowicką???
 • @Kat_Na_Idiotów - Ma się dobrze, no najlepsza, to o co chodzi, w historii UM niemiał tak wybitnego dyrektora. No brawa dla pana W, chyba długo szukał tejże specjalistki.
Reklama