UWAGA!

Bema wypięknieje

 Elbląg, Ulica Bema przypomina już bardziej ser szwajcarski
Ulica Bema przypomina już bardziej ser szwajcarski

Najprawdopodobniej w drugim kwartale tego roku rozpocznie się modernizacja ul. Bema. Inwestycja ze względu na szeroki zakres prac planowana jest na dwa lata.

W zakresie modernizacji ul. Bema przewiduje się remont i wymianę istniejącego uzbrojnia podziemnego, remont torowiska tramwajowego, wprowadznie dodatkowych pasów jezdni przy lewo- i prawoskrętach, wymianę sygnalizacji świętlnej, budowę nowego oświetlenia ulicznego oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdnii i chodników.
     - W celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego na ul. Bema na odcinku od ul. Chocimskiej do ul. Czołgistów w lutym zotaną wprowadzone znaki ograniczające prędkość do 40 km/h - informuje Wydział Inżynierii Miasta Urzędu Miejskiego w Elblągu.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • moim zdaniem, to swietnie ze w koncu miasto bierze sie za remont tego odcinka drogi, ale denerwujaca mnie sprwa (jako kierowcy) sposob w jaki miasto obniza koszt remontow. Zamiast remontowac (nie mowie o ulicy Bema) stawia sie znak 'ogranicznie do 40 km/h' i po sprawie. Dzieki takiemu postepowaniu, komfort podrozowania zamiast sie poprawiac, maleje
 • Sebeq: masz dwie dłonie, iloma łtżkami będziesz jadł? Dąbka zrobiona, teraz Bema, potem następny generał. A 40 km/h ? Panie inżynierze miasta, dziękuję, że dba pan o moje resory, nie zawsze widzę wszystkie piękności na jezdni bo obserwuję te na chodnikach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-02-21)
 • Mam nadzieję, że tym razem będzie to przebudowa, która usprawni ruch a nie będzie to kolejna ulica typu co 5 metrów sygnalizacja. W wielu miastach stosuje się ronda z pierwszeństem dla tych co na nim. Może i u nas to zrobić a nie jak przed WOK - na placu Jagielończyka. Światła blokują ruch i tworzą korki jak to widzimy i u nas w mieście.
 • ooooo tak!!! jak to pieknie brzmi, wyremontujemy w 2 lata i bedzie wszystko super.zastanawiam sie co nam dadza dodatkowe pasy na prawo i lewoskrety??? skoro Bema jest w zasadzie jedyna rownolegla do Grunwaldzkiej ulica w Elblagu (przenosi alternatywnie ruch wschod-zachod w miescie) to w jaki sposob bez idealnie zgranej "zielonej fali" czy zwiekszonej przepustowosci (co roku liczba aut rosnie!) mozna poprawic stan nawierzchni??? Mysle ze do pierwszego upalnego lata (np. 2003 r.) wszystko bedzie w porzadku ale potem stojace w korku autobusy rozjada "nowa" Bema tak jak dotychczas...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pROSiAczek(2001-02-21)
 • Ale fajno!!!!! Będzie Bema jak nowa! Ale z powodu oszczędności może podzielić remont na kilka etapów. Ja proponuję: Etaap I do ul. Żeromskiego. Etap II do Saperów. Etap III do końca. I będzie tak jak z Malborską. Był etap I od Tysiąclecia do Fabrycznej. Został zrobiony. Etap drugi od Fabrycznej do Fredry. Został zrobiony. A TERAZ UWAGA! ETAP III OD FREDRY (przejazd kolejowy) DO MOSTU PRZEZ KUMIELĘ! OD KILKU LAT NIKT NIC NIE ZROBIŁ! W zamian wyremontowano odcinek od mostu do Łódzkiej. Tak trzymać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Były mieszkaniec Zatybrza(2001-02-23)
 • dwa lata potrzebowalo KOBE w JAPONI zeby sie odbudowac po trzesieniu ziemi,gratuluje tepa rozwoju w nazsym miescie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bourbon1(2001-02-27)
Reklama