UWAGA!

Berlinka będzie odbudowana

 Elbląg, ”Berlinka” będzie odbudowana
”Berlinka” będzie odbudowana

Polski odcinek drogi Elbląg - Kaliningrad oraz przejście graniczne Grzechotki - Mamonowo II zostaną odbudowane - poinformował poseł Wiesław Walendziak.

Międzyresortowy Zespół ds. Zagospodarowania Granicy Państwowej zalecił w lutym wstrzymanie prac przy odbudowie tzw. "berlinki". Poseł Wiesław Waledziak podczas wizyty w Elblągu poinformował, że przejście graniczne Grzechotki - Mamonowo II będzie odbudowane, a wcześniejsza decyzja o wstrzymaniu prac została uchylona. Droga Elbląg - Kaliningrad ma ogromne znaczenie nie tylko ponadregionalne, ale również międzynarodowe, bardzo ważne dla usprawnienia połączeń transportowych pomiędzy zachodnią Europą, obwodem Kaliningradzkim, płn.-zach. Rosją i państwami nadbałtyckimi. Jej rozbudowa została uwzględniona w "Programie dostosowania sieci drogowej Tina w Polsce do standardu Unii Europejskiej". Włączenie "berlinki" do eksploatacji będzie następowało etapowo do 2005 roku. Decyzję o odbudowie "berlinki" podjął minister Transportu i Gospodarki Morskiej Jerzy Widzyk.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Włączenie Elbląga do województwa warmińsko-mazurskiego zepchnęło miasto do miast trzeciej ligi, teraz bez budowy dróg Elbląg ulegnie zupełnej degradacji gospodarczej a następnie społecznej! Budować drogi i walczyć o ich budowę a szczególnie "berlinki". Przy trasie międzynarodowej Elbląg może tylko zyskać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ryszard Ząbek(2001-03-26)
 • Spokojnie. Olsztyn to też nie ekstraklasa. Wiocha zagubiona wśród bagien i szuwarów.
 • Zgadzam się z przedmówcą!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin(2001-03-26)
 • a po wyborach wstrzymaja budowe bo nie ma sensu i tak w kolo macieju to sld-owskie zaglebie gnebic tak nas ustawia ze potem i nasi nic nie zmienia... mam kartony do spakowania swoich meneli....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czy jestem anonimowy???(2001-03-26)
 • Budowa "berlinki" jest moim zdaniem spozniona ok. 10 lat. Pieniadze na jej rozbudowe byly i sa z funduszu UE. Lecz opor byl tu ze strony wladz gdanskich (strach przed utrata przeladunkow portowych) oraz polityczny ze strony Warszawy (nigdy wiecej korytarza). Dla Elblaga widze duze korzysci, jezeli wykorzysta sie po rozbudowie infrastrukture. Mam tu na mysli centrum kontenerowe (przeladunki kolej-samochod). Taka inwestycja jest w planach w okolicy ul. Pasleckiej-"berlinki". Jezeli ta inwestycja nie bedzie zrealizowana rownolegle to ktos wymysli w Warszawie, aby ta stacja kontenerowa byla np. w Gdansku czy w Pruszczu Gd.. Wtedy Elblag straci wszelka szanse!!! Co na to pan Walendziak? Czy znowu wyjasni(jak zdazy) w Elblagu, tak jak bylo w kwestii podzialu wojewodztwa, ze zadecydowala wiekszosc w Warszawie??? Pozdrawiam z dalekiego Hamburga Bogdan Golunski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bogdan Golunski(2001-03-27)
 • Zgadzam się z panem Bogdanem. Cieszę sie, że coś się w końcu ruszyło. Wszak lepiej pózniej niż wcale. Rząd, a także państwo powinno pomyśleć o jakichś inwestycjach wspomagających. Warto pamietać, że w mieście mamybezrobocie na poziomie ok. 30%! Myślę tu o akcji reklamowej na terenie państw Europy Zachodniej, a także o dwugwiazdkowych hotelach - zbliżonych warunkami do tych z sieci Formula 1 na Zachodzie. O tym powinien pomyśleć rząd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  magister(2001-03-27)
 • rząd ma o czym myśleć. To my powinniśmy myśleć o przyszłości naszego miasta. Ciekawe dlaczego naszego "paplania" nie słychać w rządzie? Czy ja jestem jakieś zwierzątko żeby mnie tak kusić i wyrzucać kiedy już okażę się zbędna?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-03-27)
 • Co Pan poseł Walendziak, który tak chętnie informuje o odbudowie "berlinki', choć jest formalnie "posłem ziemii elbląskiej" faktycznie uczynił dla Elbląga? Poza poparciem dla "reformy administracyjnej" kraju, oczywiście. Czy interesuje go cokolwiek poza dopchaniem się do koryta władzuni?
 • Panie pośle Walędziak: A czy w ślad za tą decyzją ministra zostały uwzględnione środki w budżecie Państwa? Czy to tylko papierowa decyzja?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-29)
 • Przecież ta droga jeszcze nie jest przyczyną nieszczęść. Dopiero gdy ktoś zginie a inny ktoś postara się o nagłośnienie to faktycznie zacznie się coś dziać. Czy może mylę się i jest inaczej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-03-29)
Reklama