UWAGA!

Betlejemskie Światło Pokoju

2006-12-18
Aktualizowany 2006-12-22 22:48
Elbląg, Betlejemskie Światło Pokoju
(fot. Paweł Serocki)

Światło Pokoju z Betlejem, niesione harcerską sztafetą przez całą Polskę, dotarło do Elbląga i w piątek 22 grudnia w katedrze św. Mikołaja uroczyście przekazano je elblążanom.

Elbląscy harcerze pojechali po światło do Olsztyna. Przekazali je w piątek mieszkańcom Elbląga i regionu, a także skautom z obwodu kaliningradzkiego, którzy co roku odwiedzają Elbląg specjalnie w tym celu. Do Europy co roku światełko przywożą austriaccy skauci i przekazują skautom z innych krajów.
     W niedzielę 17 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju, przywiezione przez skautów słowackich, przekroczyło granicę Polski. Na Łysej Polanie w Tatrach odebrali je harcerze. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło swoją wędrówkę po kraju. Przekazywane z rąk do rąk przez harcerki i harcerzy dotrze do potrzebujących, do rodzin, szkół, szpitali, kościołów, mediów. Podobnie jak w latach ubiegłych, zostanie przekazane Prezydentowi RP, Premierowi, Marszałkom Sejmu i Senatu oraz do wielu urzędów, instytucji i organizacji zaprzyjaźnionych z harcerzami.
     - Betlejemskie Światło jest symbolem pokoju, radości i braterstwa - mówi hm. Adam Krause, komendant elbląskiego hufca ZHP. - Co roku bierzemy udział w tym wydarzeniu z wielką chęcią, gdyż idea ta i symbole związane z tą uroczystością są nam bardzo bliskie.
     Betlejemskie Światło Pokoju pali się w Polsce po raz szesnasty.
     Z komendantem Hufca ZHP w Elblągu Adamem Krauze rozmawiała Marta Hajkowicz:
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama