UWAGA!

Bezdomni wciąż wracają

 
Elbląg, Bezdomni wciąż wracają
fot. Straż Miejska

Wczoraj (wtorek, 3 listopada) funkcjonariusze straży miejskiej razem z odpowiednimi służbami i pracownikami urzędu miejskiego dokonali likwidacji legowiska osób bezdomnych pod rampą załadunkową na zapleczu ulicy Pestalozziego.

Usunięto wszystkie rzeczy zaśmiecające to miejsce, m.in. fotele, kołdry, materace i inne przedmioty, których bezdomni przebywający tam nie zdołali zabrać.
       Na miejscu strażnicy zastali 3 osoby bezdomne, dla których rampa była prowizorycznym domem. Zostały poinformowane o możliwości otrzymania pomocy w poszczególnych placówkach, lecz odmówili, nie chcąc z żadnej skorzystać.
       Niewykluczone, że osoby bezdomne powrócą w to miejsce i sytuacja się powtórzy.
       Straż Miejska będzie kontrolować teren i pozostałe miejsca, w których mogą przebywać osoby bez dachu nad głową. Jest to jeden z przykładów problemów związanych z bezdomnością.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Już wrócili :) Stoi fotel, stół, itp.
 • Bezsensowne działania uszczęśliwiania kogoś na siłę jak jest im tam dobrze to niech siedzą bo jak były apele o usunięcie ich spod Biedronki gdzie ludzi zaczepiali i swoim wyglądem i "zapachem" odstraszali to Straż Miejska rozkładała ręce mówiąc że nic nie może zrobić. Gdzie sens gdzie logika ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  jasiępytam(2015-11-04)
 • Nie zabierajcie im, ,ich dorobku". Gdyby ktos chciał mieszkac w schronisku to dawno by juz tam był. Ci ludzie chca tak życ a dach nad głowa jak widac na zdjęciu maja.
 • To jest kradzież mienia. Niech im dadzą inny ciepły barak i dadzą żyć wolnością a nie wysyłają do ośrodka w którym nikt z nich nie chce przebywać bo panuje reżim. To ich wybór. Nakazać to mogą osadzonym więźniom a nie osobom wolnym.
Reklama