UWAGA!

Bezdomność w czasie zarazy. Potrzebne maseczki, rękawiczki i płyn do dezynfekcji

 Elbląg, pixaby
pixaby

Maseczki, jednorazowe rękawiczki oraz środki dezynfekujące potrzebne są w Domu dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta w Elblągu. - Bezdomni są przeważnie obciążeni chorobowo i z tego względu należą do grupy osób, która ciężko może przechodzić zarażenie koronawirusem - mówi Artur Dąbrowski, kierownik placówki.

Sto osób bezdomnych przebywa aktualnie w Domu dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta w Elblągu.

- To bardzo dużo, jednak jeśli służby przywożą kolejne osoby, to je przyjmujemy. W związku z epidemią staramy się, aby nasi podopieczni nie opuszczali placówki. Ten, który chciałby to zrobić, musi nam taką potrzebę najpierw zgłosić i mieć na nią naszą zgodę - mówi Artur Dąbrowski, kierownik domu dla bezdomnych.

Podkreśla również, że bezdomni są przeważnie „obciążeni chorobowo” i z tego względu należą do grupy osób, która ciężko może przechodzić zarażenie koronawirusem.

- Dlatego tak niezwykle ważne jest teraz przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Aktualnie mamy 50 maseczek, to oczywiście niewystarczająca ilość. Przydałyby się nam też rękawiczki jednorazowe oraz płyny do dezynfekcji - mówi Artur Dąbrowski.

Jak zaznacza Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu do domu dla bezdomnych przy Nowodworskiej przekazanych zostało 100 maseczek.

- Przekażemy też płyn do dezynfekcji, który produkuje Orlen. Złożyliśmy na niego zamówienie, jednak kolejka chętnych jest długa. Jesteśmy w stałym kontakcie z placówką, tak aby w razie nagłej sytuacji, zachorowania czy jego podejrzenia natychmiast reagować - mówi  Mierzejewski.

Bezdomni i potrzebujący mogą nadal korzystać także z jadłodajni Caritas, która działa przy ul. Zamkowej.

Osoby lub firmy, które mogą przekazać maseczki, rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji personelowi Domu dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta w Elblągu proszone są o kontakt pod numer tel. 55 625 62 80.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama