UWAGA!

Bezpańskie psy do schroniska

24 maja w Elblągu zostanie przeprowadzona kolejna akcja wyłapywania bezpańskich lub biegających bez opieki psów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania przeprowadzi drugą już akcje wyłapywania bezpańskich psów. Tym razem rakarze zajmą się psami błąkające się po terenie pomiędzy ulicami: Teatralną, 12 Lutego, Hetmańską, Al. Tysiąclecia, Bulwarem Zygmunta Augusta, Stoczniową, Robotniczą, Teatralną oraz w dzielnicach za kanałem - na Zawodziu i Wyspie Spichrzów. Złapane psy umieszczone będą w schronisku dla bezpańskich zwierząt przy ul. Królewieckiej. Właściciel złapanego i umieszczonego w schronisku psa będzie musiał pokryć koszty jego pobytu w placówce, zgodnie z obowiązującymi cenami i opłatami za usługi świadczone przez schronisko. Jeśli właściciel nie odbierze psa w ciągu czternastu dni, pies może być oddany nowemu właścicielowi.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Akcja łapania bezpańskich psów powinna być prowadzona codziennie bez podawania gdzie i kiedy. Trzeba ucywilizowć nasz stosunek do psów, przecież nasze miasto jest całe zanieczyszczone psimi odchodami, nie mówiąc już o zagrożeniu np. dzieci ze strony agresywnych psów i ich nieodpowiedzialnych właścicieli! Może by tak władze miejskie pomyślały o zrobieniu jakichś psich toalet lub chociaż wytyczeniu odpowiednich do tego celu miejsc w mieście. Myślę, że we współpracy z elbląskimi miłóśnikami zwierząt z pewnością by coś wymyślili!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mądrala(2001-05-06)
 • Zgadzam się z "mądralą". Łapanie bezpańskich psów powinno być prowadzone codziennie bez podawania dat i miejsc. Uprzedzanie daje mierne - prawie zerowe w stosunku do problemu - efekty. Popieram też wytyczenie miejsc na "toalety" psie oraz wprowadzenie nakazu sprzątania po piesku jeśli on załatwi swój problem w niewłaściwym miejscu. Wnioskuję do władz miasta o podjęcie działań w kierunku "ucywilizowania" wielu posiadaczy czworonogów nawet metodami restrykcyjnymi. Przy okazji wnioskuję do władz miasta o podjęcie tematyki czystości na osiedlach a nie tylko w reprezentacyjnych miejscach miasta. Stwierdzam generalnie brak koszy na śmieci, brak zadbania o trawniki - tu niestety ale chyba tylko metody restrykcyjne mogą zmusić administracje budynków do efektywnych działań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marzyciel o pięknym Elblągu(2001-05-08)
 • Apel do MPO: Zatrudnijcie cztery raz więcej rakarzy i to również na zmiany nocne, bo jak się okazuje ludzie się scwanili i wypuszczają psy nocą. Spać wtedy nie można bo kundel stanie pod klatką i wyje do księżyca. A może ktoś mi powie jak załatwić gościa (bez złośliwości), który notorycznie wypuszcza ujadającego psa na balkon ? Takiemu to i rakarz nie zagrozi. Dodam tylko, że przy próbie interwencji usłyszałem, że pies jest po to żeby szczekał (jednak Elbląg to wiocha).
 • Ochyda. Psy w Elblągu mają większe prawa niż ludzie. Nie ma dnia abym nie wdepnęła w jakieś psie odchody. Na Zawadzie nadal najwięcej psów biega bez kagańca po placach zabaw, trawnikach.
 • Nie tylko na Zawadzie jest dużo bezpańskich psów. Mieszkam w rejonie Matejki-Topolowej sytuacja jest taka sama. Wkurza mnie (i nie tylko) pełno odchodów psich i ich rycie na skrawkach ziemi gdzie i bez tego trawka ma problem z odrostem. Pełno śmieci, porozrzucanych papierków i ani jednego kosza na śmieci. Władze miasta weżcie się nareszcie za administratorów budynków i MPO, i koniecznie zatrudnijcie wreszcie hycla albo kilku (bezrobocie spadnie) na stały etat. Nie widzę innego sposobu na bezpańskie psy i nieodpowiedzialnych właścicieli czworonogów.
Reklama