UWAGA!

Bezpieczeństwo na cmentarzach

 
Elbląg, Bezpieczeństwo na cmentarzach
fot. nadesłana

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i okresem przedświątecznym przed dniem 1 listopada wprowadzone zostaną w Elblągu zmiany w funkcjonowaniu ruchu drogowego.

Jak co roku, w miejscach gdzie będą występować utrudnienia, ruchem kierować będą policjanci a wspomagać ich będą żandarmi wojskowi, strażnicy graniczni, strażnicy miejscy oraz uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych. Bezdyskusyjnie stosujmy się do ich poleceń. Aby uniknąć korków, najpewniej korzystać w tych dniach ze środków komunikacji miejskiej. Autobusy, specjalnymi trasami, dojeżdżają pod same bramy cmentarzy. Czyli tam gdzie nie dotrzemy prywatnym samochodem.
       Policjanci radzą też, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą drogiej biżuterii oraz większych sum pieniędzy. Weźmy tylko to co jest nam potrzebne i niezbędne a nie to co może skusić potencjalnych złodziei - kieszonkowców.
       W najbliższym czasie w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia. Zwracajmy, więc uwagę na znaki drogowe a w szczególności te w rejonie cmentarzy. Nie jedźmy na pamięć. Może się okazać bowiem, że droga, którą codziennie jedziemy do pracy została zamknięta ze względów bezpieczeństwa. To samo może się tyczyć miejsc do parkowania. Przy niektórych ulicach zostaną ustawione dodatkowe znaki informujące o zakazie parkowania. Pamiętajmy, że samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione i gdzie utrudnia to ruch lub zagraża bezpieczeństwu będą usuwane na koszt właściciela.
       I ostatnia rzecz, o której należy pamiętać. Zdarza się, że po powrocie z cmentarza jest czas na rodzinne spotkania, którym nierzadko towarzyszy alkohol. Niestety niektórzy po jego wypiciu wsiadają za kierownicę auta. Policjanci ze szczególną uwagą podczas kontroli będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących. My również pilnujmy więc swoich bliskich zapobiegajmy temu i dbajmy o ich bezpieczeństwo.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To którego będzie zamknięty dojazd na Dębice dla aut prywatnych?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    bynio199(2013-10-28)
  • Ale mi bezpieczeństwo. Zamkniecie ruchu ot mi coś a wykazać się rozładowaniem i kierowaniem ruchu podczas najwiekszego natężenia w dniu zmarłych na wszystkich drogach dojazdowych do cmentarzy. .
Reklama