UWAGA!

Bezpieczeństwo pod okiem kamer

 Elbląg, Na tym skrzyżowaniu już niedługo powinny pojawić się kamery
Na tym skrzyżowaniu już niedługo powinny pojawić się kamery

Od 22 kwietnia cztery kamery będą przez całą dobę monitorować skrzyżowanie 12 Lutego - Teatralna - Nowowiejska i skrzyżowanie ul. Płk Dąbka i ul. Piłsudskiego. Wytypowano już także miejsca, w których w przyszłym roku staną kamery.

Podczas posiedzenia Rady Programowej Zespołu ds. Realizacji Programu "Bezpieczny Elbląg", pod przewodnictwem prezydenta miasta Henryka Słoniny omówiono projekt realizacji II etapu monitoringu miasta. Wytypowano kolejne miejsca, w których zostaną zamontowane kamery: pl. Dworcowy, ul. 1 Maja, skrzyżowanie ul. Ogólnej i płk Dąbka oraz skrzyżowanie ul. Bema, Mickiewicza i Kościuszki.
     W tym roku zrealizowana zostanie dokumentacja techniczna na to przedsięwzięcie, a wykonanie monitoringu zaplanowano na przyszły rok.
     Pierwszy etap monitoringu miasta zawierał utworzenie w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu przy ul. Królewieckiej Centrum Nadzoru Monitoringu oraz wytypowanie dwóch skrzyżowań, które będą obsługiwane przez cztery kamery.
     Od 22 kwietnia skrzyżowanie 12 Lutego, Teatralnej i Nowowiejskiej oraz skrzyżowanie ul. Płk. Dąbka i ul. Pionierskiej będą już pod obserwacją kamer.
     Opracowanie dokumentacji technicznej pierwszego etapu kosztowało budżet miasta ponad 20 tys. złotych.
     - Najdroższe było przygotowanie centrum obsługi - mówi Artur Zieliński, rzecznik prasowy prezydenta miasta. - Montaż tych czterech kamer i przygotowanie centrum kosztowało prawie 400 tys. złotych. W drugim etapie będzie można zmonitorować więcej miejsc, dzięki temu, że już nie będzie kosztów budowy centrum nadzoru.
     Nie wiadomo jeszcze, po ile kamer zostanie zamontowanych w miejscach wybranych do monitoringu w drugim etapie.
     - Zasięg takiej kamery wynosi 200 metrów, ale specjaliści muszą ocenić, czy uda się np. jedną kamerą objąć zarówno plac Dworcowy, jak i ul. Grunwaldzką w obu kierunkach - dodaje Artur Zieliński.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • zbyt piekne zeby bylo prawdziwe ale dlacego a cztery na jednym skrzyowaniu??
 • Czy jest to rzeczywista potrzeba ,czy ekstrawagancja?
 • Pozytywna wiadomość !!!!! Tylko dlaczego o Szanowni Redaktorzy podajecie gdzie te kamery będą zamontowane, podajcie jeszcze godziny urzędowania oglądaczy tego monitoringu. Wytrącacie jedyny atut zaskoczenia tumaństwu drogowemu, które już teraz wie, że po tumańsku nie można jeździć na tym właśnie skrzyżowaniu. Jedynym wytłumaczeniem jest jedynie to, że ta wiadomość to jedyna sensacja zuważona w obrębie Elbląga przez powyższych, którzy dostarczają ciągle potoku informacji z znanego woj. Trzcińsko-Bagiennego. Do nowej sensacji.......... Aborygen Miejscowy - Wociech Pawlak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojciech Pawlak - AM(2001-03-22)
 • Stać nas na monitoring! Rewelacja!!! To jest podstawowa potrzeba a do naszych drzwi niech pukają biedne elbląskie dzieci a ich rodzice niech żebrzą na ulicach. Może faktycznie jest to ważne wydaje mi się jednak iż najpierw należy pomyśleć o tym co nam najbardziej dolega.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-03-22)
 • No stalo sie: przy kazdym huliganie, i przy kazdym uczciwym obywatelu bedzie teraz stac eletroniczny policjant. Takim jestesmy spoleczenstwem: nie potrafimy sie zachowywac w/g cywilizowych norm. I dlatego, zeby byl spokoj, musza nas policjanci podgladac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zdrowy Rozsadek(2001-03-23)
 • a ja was nie rozumiem najpierw placzecie ze ze kamer nie ma teraz ze sa, moim zdanie maszkoda ze te kamery nie maja mozliwosci pomiaru predkosci jazdy samochodow ale mimo to jestm zadowolony bo kamery nie sa tylko do obserwacji kierowcow ale takze do tego co sie dzieje wokol, poza tym widac w koncu policjantow patrolujacych miasto nawet wieczorem i w nocy cieszmy sie z tego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblazanin(2001-03-23)
 • Prekursorem monitoringu ulicznego jest Wielka Brytania,a przecież nie można sądzić ,iż tamtejsze społeczeństwo nie umie się zachowywać i nie zna norm prawnych.W każdym miejscu,gdzie funkcjonują kamery spada przestępczość,a krzywda ludzka ,którą powoduje przestepczość nie ma ceny.
 • Big Brother?
 • big brother w elblagu
 • Oni Ciebie widzą, a Ty ich nie!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin(2001-03-23)
 • To jest bardzo „trudne skrzyżowanie”! Stare, nie nowoczesne! Remontowane w zeszłym stuleciu chyba. Codziennie na tym odcinku dochodzi do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Pojazdy się zderzają, piesi wchodzą pod auta i motocykle atoli z powodu rozboju w pobliżu jezdni. Tramwaje rozjeżdrzają dzieci i emerytów. Tylko renciści zdążają (uciec) w kierunku ruskiego rynku. 1 kwietnia 2001.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-24)
 • Zanim wybudowali te skrzyżowanie mogli pomyśleć, że je jednak można inaczej zbudować. Dlaczego nikt nie pomyślał, żeby zastosować tutaj skrzyżowanie dwupoziomowe????????????????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin(2001-03-26)
Reklama