UWAGA!

Bezpieczna droga do szkoły

Z pierwszym dniem września elbląscy policjanci rozpoczną na terenie miasta działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w drodze do szkoły i ze szkoły. Działania stróżów prawa potrwają do końca września.

W pierwszym dniu roku szkolnego pod każdą szkołą podstawową w okolicach przejść dla pieszych pełnić będą służbę policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Zwracać będą szczególną uwagę na nieprawidłowe przekraczanie jezdni przez pieszych, a w szczególności przez dzieci oraz dyscyplinować kierowców łamiących prawo drogowe. Jednocześnie będą wskazywać najmłodszym sposoby prawidłowego zachowania się na drodze. Funkcjonariusze KMP będą również uczestniczyć w pogadankach, podczas których zwrócą się do dzieci i młodzieży z apelem o zachowanie rozwagi oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
       O tym jak bezpiecznie korzystać z drogi, dzieci i młodzież będzie mogła dowiedzieć się podczas spotkań z policjantami ruchu drogowego, które prowadzone będą przez cały rok szkolny w ramach działań profilaktycznych. Równolegle z drogówką w akcje włączają się dzielnicowi i policjanci prewencji kryminalnej, którzy już od pierwszych dni września będą spotykać się z dyrektorami placówek w celu prowadzenia rozpoznania patologii. Funkcjonariusze będą kontrolować puby i sklepy w pobliżu szkół pod kątem sprzedaży alkoholu nieletnim. Będą także obecni w okolicach szkół podczas długich przerw, aby zapobiegać wagarom i demoralizacji. Policjanci przez cały rok będą również edukować młodzież i rodziców o odpowiedzialności prawnej nieletnich, jak również zapobiegać zjawisku tzw. fali.
       Do 9 września policjanci będą codziennie pełnili służbę w okolicach szkół i przejść dla pieszych. Jak co roku pomogą najmłodszym bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Natomiast przez cały rok drogówka będzie tak planować służby, aby je dyslokować w okolicach tych właśnie placówek.
       Sama obecność policjanta ma dyscyplinować nie tylko pieszych, ale również kierujących, którzy będą w tym okresie kontrolowani ze szczególnym uwzględnieniem stosowania pasów bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików ochronnych podczas przewożenia najmłodszych. Ponadto policjanci będą przeprowadzać kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkół (stan trzeźwości kierującego i opiekunów dzieci, stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie pojazdu). Szczególnie w pierwszych dniach roku szkolnego o bezpieczeństwo swoich dzieci powinni zatroszczyć się także rodzice, upominając swoje pociechy by zachowały ostrożność podczas przechodzenia przez ulicę.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dlaczego nie ma informacji że jest wypadek tramwaju z tirem na ul. Browarnej i mostu Unii EU. Czeka się na tramwaj nr 1 i 3 a informacji i komunikacji zastępczej nie ma. To jest właśnie Elbląg żle rozwiązane torowiska zablokują jazdę wszystkim.
 • O której godzinie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pit0102(2011-08-30)
 • Jak przechodziliśmy to już była policja i cały wypadek. To było o godz 16.50.A tramwaje 1 i 3 zaczęły jeżdzić tą trasą o godz 19.30.Przez tyle czasu nie można było uruchomić innej komunikacji. ?????
Reklama