UWAGA!

Bezpieczna droga do szkoły

 
Elbląg, Bezpieczna droga do szkoły

Od poniedziałku rozpoczyna się rok szkolny, ruszają także policyjne działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjantów będzie można spotkać m.in. w obrębie szkół podstawowych.

To tam, na przejściach dla pieszych, zdyscyplinują kierowców i pomogą najmłodszym bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Chcą w ten sposób przyzwyczaić kierowców do tego, aby szczególnie uważali, przejeżdżając przez przejścia w obrębie szkół. Przyzwyczaić, ponieważ przez ostatnie dwa miesiące wakacji ruch w mieście był zauważalnie mniejszy. Policjanci, aby zdyscyplinować kierowców do przestrzegania ograniczeń prędkości (przy szkołach do 40 km/h), będą także mierzyli w tych miejscach prędkość.
       O tym, jak bezpiecznie korzystać z drogi, dzieci i młodzież będzie mogła dowiedzieć się podczas spotkań z policjantami ruchu drogowego, które prowadzone będą przez cały rok szkolny w ramach działań profilaktycznych. Równolegle z drogówką w akcje włączają się dzielnicowi i policjanci prewencji kryminalnej. Policjanci będą także obecni w okolicach szkół podczas długich przerw, aby zapobiegać wagarom i demoralizacji. Przez cały rok będą również edukować młodzież i rodziców i mówić o odpowiedzialności prawnej nieletnich.
       Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzą kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkół (stan trzeźwości kierującego i opiekunów dzieci, stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie pojazdu). Szczególnie w pierwszych dniach roku szkolnego o bezpieczeństwo swoich dzieci powinni zatroszczyć się przede wszystkim rodzice, upominając swoje pociechy, by zachowały ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię.
      
      
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama