UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezpieczna droga do szkoły

 
Elbląg, Bezpieczna droga do szkoły

Od poniedziałku rozpoczyna się rok szkolny, ruszają także policyjne działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjantów będzie można spotkać m.in. w obrębie szkół podstawowych.

To tam, na przejściach dla pieszych, zdyscyplinują kierowców i pomogą najmłodszym bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Chcą w ten sposób przyzwyczaić kierowców do tego, aby szczególnie uważali, przejeżdżając przez przejścia w obrębie szkół. Przyzwyczaić, ponieważ przez ostatnie dwa miesiące wakacji ruch w mieście był zauważalnie mniejszy. Policjanci, aby zdyscyplinować kierowców do przestrzegania ograniczeń prędkości (przy szkołach do 40 km/h), będą także mierzyli w tych miejscach prędkość.
       O tym, jak bezpiecznie korzystać z drogi, dzieci i młodzież będzie mogła dowiedzieć się podczas spotkań z policjantami ruchu drogowego, które prowadzone będą przez cały rok szkolny w ramach działań profilaktycznych. Równolegle z drogówką w akcje włączają się dzielnicowi i policjanci prewencji kryminalnej. Policjanci będą także obecni w okolicach szkół podczas długich przerw, aby zapobiegać wagarom i demoralizacji. Przez cały rok będą również edukować młodzież i rodziców i mówić o odpowiedzialności prawnej nieletnich.
       Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzą kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkół (stan trzeźwości kierującego i opiekunów dzieci, stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie pojazdu). Szczególnie w pierwszych dniach roku szkolnego o bezpieczeństwo swoich dzieci powinni zatroszczyć się przede wszystkim rodzice, upominając swoje pociechy, by zachowały ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię.
      
      
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama