UWAGA!

Bezpieczna szkoła to priorytet dla policji

 
Elbląg, Bezpieczna szkoła to priorytet dla policji

20-stronicowa broszura „Szkolne zasady postępowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych” trafiła do elbląskich szkół. System „Safe School” to współpraca samorządu lokalnego i policji na rzecz szkół i placówek oświatowych.

Partnerami tego projektu są elbląskie: Urząd Miejski, Komenda Miejska Policji, Zespół Szkół Technicznych oraz Szkoła Podstawowa nr 14. W wydanej publikacji opisanych jest 8 procedur kryzysowych oraz algorytm postępowania w przypadku zaistnienia którejś z nich na terenie szkoły. Mamy tu m.in.: wypadek ucznia podczas szkolnej wycieczki, ewakuacja szkoły w przypadku zagrożenia pożarowego, działanie po ujawnieniu cyberprzemocy czy też atak agresywnego psa na terenie szkoły.
       Bonusem do broszury jest płyta CD, która zawiera cztery krótkie filmy zrealizowane przez partnerów i KMP w Elblągu, na których zainscenizowano opisane powyżej sytuacje. Jest tam pokazana zimowa zabawa w niebezpiecznym miejscu, znalezienie niewybuchu oraz obrona przed agresywnym psem. W realizację filmów włączyli się uczniowie SP14 oraz policyjni przewodnicy psów służbowych.
       Na podkreślenie zasługuje fakt, że projekt ten był realizowany z partnerami z miasta Berkovitsa w Bułgarii. - Dzięki programowi stworzyliśmy kolejny podręcznik do działania i wykorzystania przez nauczycieli i wychowawców – mówi kom. Rafał Popławski koordynator projektu z ramienia policji. – Są w nim elementy, które należy stosować i również omawiać z uczniami np. podczas godziny wychowawczej.
       Poradniki trafiły do wszystkich szkół na terenie Elbląga. Ich nakład to 500 egzemplarzy.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Żadna nowość, takie projekty w szkołach są od lat a nauczyciele są do tego przygotowani ale ktoś siedział za biurkiem, dłubał w nosie i z nudów powielił schematy przedstawiając jako nowy projekt i wziął za to niemałą kase.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Belfer(2017-11-07)
 • Jesteś pewny, że wszyscy nauczyciele są właściwie przygotowani? Uważasz, że wystarczy raz coś przećwiczysz i już potrafisz zapanować nad klasą i swoimi emocjami. ? Wątpię. Dobrze, że zrealizowano taki projekt. .
 • 100 %
 • Mi się wydaje, że każdy pomysł związany z bezpieczeństwem dzieci w szkole jest dobry tym bardziej że trafia on w formie książek do szkół i jest omawiany. Przepisy ruchu drogowego, niewypały i inne sytuacje z życia wzięte, gdzie dotyczy nas tak naprawdę codziennie powinny być do znudzenia wałkowane. Brawo Policja urząd i Szkoły biorące udział w projekcie. W tym artykule zabrakło mi zdjęć tego co zostało wymyślone czyli broszur.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  czytelnik111(2017-11-07)
 • W pełni popieram, dobrze wydane pieniądze, ciekawy jestem tylko jak to zostało zrobione i dlaczego nikt nie dołączył filmów i zdjęć tych książek. Mam nadzieję, że tego typu pomysły będą częściej wdrażane bo jednak dla rodzica bezpieczna szkoła to pół sukcesu. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  młodysłuchacz(2017-11-07)
 • Do Belfra widać że przemawia za tobą zazdrość bo samemu nie można nic wymyślić to trzeba innych pomysły krytykować-szkoda nawet reagować na tego typu komentarz. Ciekawe w jakiej szkole uczysz? mam nadzieję, że w żadnej a przecież alarmy w szkołach są ćwiczone na różne wypadki i co do znudzenia a zawsze ktoś się znajdzie, że się zagubi w takich procedurach. W pełni popieram tego typu działania bo to są sytuacje które umożliwiają reagować na pewne sytuacje których nie zawsze da się przewidzieć. Sładam gratulacje autorom pomysłu i tak jak wcześniejsi autorzy zabrakło zdjęć z tego co zostało wykonane czyli broszury
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  pozytywnybelfer:)(2017-11-07)
 • O z tego co pamiętam to już kiedyś wyszły procedury związane ze szkołami w ramach realizacji projektów unijnych i to w podobnym składzie partnerskim czyli szkoły urząd i policja. Super pomysł-taka niebieska książeczka bardzo pomysłowo zrobiona. Z mojego doświadczenia proszę autorów o dopilnowanie aby Wasz produkt został prawidłowo rozpowszechniony bo ciężko było zdobyć poprzedni a tu jeszcze płyta dvd. gratulacje. Widzę, że urzędnicy państwowi mają zapas pomysłów na ciekawe pomysły podnoszące bezpieczeństwo w szkołach którego nigdy nie jest z wiele.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Anastazjusz(2017-11-07)
 • Chwalicie się dobrym z tego co czytam pomysłem a nawet zdjęć czy tych filmów nie wrzucacie. Pomysł dobry niestety reklama mogło być lepiej. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  mikiuse(2017-11-07)
 • Dobrze, że są wykorzystywane fundusze Unijne na tego typu podręczniki. Z tego co się orientuję to kwestie wykorzystywania środków finansowych przez policję elbląską są znikome więc gratuluję pomysłu współpracy z wymienionymi instytucjami. Wiąże się to także, że pomysły się zradzają i są sposoby na fajne wdrażanie działań bezpieczeństwa dla młodzieży, która nie zawsze wie co robi. mam nadzieję, że tego typu broszury trafią do wszystkich szkół. Ja proponuję aby autorzy pomysłu osobiście brali udział w pogadankach i reklamowaniu broszur w szkołach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  młodypedagog(2017-11-07)
 • Belfer a gdzie ty dłubiesz jak czytasz te procedury, które zostały wydane 50 lat wcześniej!. Dla mnie pomysł dobry ponieważ co roku zmagamy się z różnego rodzaju zdarzeniami. Mam nadzieję że trafią do naszej szkoły i będą omawiane do znudzenia lepiej uskuteczniać profilaktykę i prewencje jak płakać nad czyimś nieszczęściem. Gratuluję pomysłu tym co przyłożyli cegiełkę do tego typu działań a przede wszystkim wyszli z pomysłem bo rozumiem, że broszury zostały wymyślone w trakcie projektu co świadczy o profesjonalnym podejściu koordynatorów z ramienia instytucji które brały udział.
 • Priorytet dla policji to powinien być bezpieczeństwo wszystkich obywateli. .. nieprawdaż? A tak nawiasem ostatnio w ogóle nie są policjanci widoczni na drogach a najbardziej tych powiatowych i gminnych. Rowerzyści bez oświetlenia (oczywiście w całkowitej ciemnicy) bez kamizelek z odblaskami, pojazdy również, które z tyłu nie mają ani jednego sprawnego światła, jazda pojazdami z uszkodzonymi tłumikami, przekraczanie prędkości na odcinkach, gdzie jest ograniczenie i wiele jeszcze innych. Totalny bajzel na drogach !!! Drodzy policjanci obudźcie się i weźcie się do solidnej pracy !!!
Reklama