UWAGA!

„Bezpieczne wakacje” na półmetku

 
Elbląg, „Bezpieczne wakacje” na półmetku
fot. KMP w Elblągu

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przez pierwszy miesiąc wakacji jak zawsze aktywnie uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi. Były one okazją by po raz kolejny przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa.

Za nami pierwszy miesiąc wakacji. Pogoda sprzyja wypoczywającym. Jest to jednak również czas spotkań policjantów z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń z dziećmi uczestniczącymi w zorganizowanych formach wypoczynku. Do tej pory funkcjonariusze przeprowadzili 12 takich spotkaniach, w których wzięło udział 525 najmłodszych wypoczywających na terenie miasta. Rozmawiano o bezpiecznym spędzaniu czasu nad wodą i w lesie, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zabawach w domu podczas nieobecności rodziców. W organizowanych spotkaniach uczestniczyli również funkcjonariusze Straży Granicznej.
       Dodatkowo elbląscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego, MOPS –u i Sanepidu przeprowadzili 7 kontroli miejsc letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Celem ich jest sprawdzenie właściwego zabezpieczenia obiektów pod względem technicznym, p.poż., sanitarnym, a także ujawnienie nieprawidłowości związanych z korzystaniem z kąpielisk, przestrzeganiem przepisów prawa o ruchu drogowym, o ochronie przyrody, ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Podczas kontroli oprócz sprawdzania warunków w ośrodkach, skontrolowano także kwalifikacje wychowawców i kierowników oraz programy pracy z dziećmi. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama