UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezpieczne wakacje

Elbląg, Bezpieczne wakacje

- Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w trakcie wakacji - tak brzmi temat cyklu festynów, które przez najbliższy miesiąc odbędą się w powiecie elbląskim. Akcja rozpoczęła się w sobotę w szkole w Gronowie Górnym.

Przez miesiąc do uczniów wszystkich szkół powiatu elbląskiego dotrą specjaliści m.in. z policji i straży pożarnej. W szkołach będą odbywać się festyny, w czasie których wygłoszą oni prelekcje.
     - Tematyką festynu jest szeroko pojęte bezpieczeństwo - mówi Lech Rogowski z elbląskiego Starostwa Powiatowego. - Między innymi bezpieczeństwo w ruchu drogowym, nad akwenami wodnymi, przeciwdziałanie przemocy i narkotykom czy bezpieczne posługiwanie się ogniem.
     Każda prelekcja zakończy się skeczem odegranym przez uczniów.
     - Myślę, że ta forma jest najwłaściwsza - tłumaczy Ryszard Stolarowicz z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu. - Przyswajanie informacji w czasie gier i zabaw odbywa się lepiej niż w trakcie sztywnych wykładów, gdzie dzieci są prawie na siłę zmuszane, żeby czegoś takiego słuchać. Budzi się wtedy naturalny opór, a przy tej formie informację wchłania się automatycznie.
     W czasie festynu odbędzie się także konkurs z wiedzy, którą uczniowie przyswoili sobie podczas prelekcji. Szkoła, która najlepiej przygotuje festyn, wygra komputer z drukarką.
     - Akcja jest pomysłem komisji bezpieczeństwa komisji i porządku, która istnieje przy starostwie elbląskim - dodaje Lech Rogowski. - Mam nadzieję, że część wiedzy zostanie dzieciom w głowach i będą mogli skorzystać z niej podczas letniego wypoczynku.
     Prelegenci na miejsce festynów będą się udawać specjalnym autobusem przysłanym po nich przez każdą z gmin.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama