UWAGA!

Bezpieczne wakacje

 Elbląg, Bezpieczne wakacje

- Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w trakcie wakacji - tak brzmi temat cyklu festynów, które przez najbliższy miesiąc odbędą się w powiecie elbląskim. Akcja rozpoczęła się w sobotę w szkole w Gronowie Górnym.

Przez miesiąc do uczniów wszystkich szkół powiatu elbląskiego dotrą specjaliści m.in. z policji i straży pożarnej. W szkołach będą odbywać się festyny, w czasie których wygłoszą oni prelekcje.
     - Tematyką festynu jest szeroko pojęte bezpieczeństwo - mówi Lech Rogowski z elbląskiego Starostwa Powiatowego. - Między innymi bezpieczeństwo w ruchu drogowym, nad akwenami wodnymi, przeciwdziałanie przemocy i narkotykom czy bezpieczne posługiwanie się ogniem.
     Każda prelekcja zakończy się skeczem odegranym przez uczniów.
     - Myślę, że ta forma jest najwłaściwsza - tłumaczy Ryszard Stolarowicz z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu. - Przyswajanie informacji w czasie gier i zabaw odbywa się lepiej niż w trakcie sztywnych wykładów, gdzie dzieci są prawie na siłę zmuszane, żeby czegoś takiego słuchać. Budzi się wtedy naturalny opór, a przy tej formie informację wchłania się automatycznie.
     W czasie festynu odbędzie się także konkurs z wiedzy, którą uczniowie przyswoili sobie podczas prelekcji. Szkoła, która najlepiej przygotuje festyn, wygra komputer z drukarką.
     - Akcja jest pomysłem komisji bezpieczeństwa komisji i porządku, która istnieje przy starostwie elbląskim - dodaje Lech Rogowski. - Mam nadzieję, że część wiedzy zostanie dzieciom w głowach i będą mogli skorzystać z niej podczas letniego wypoczynku.
     Prelegenci na miejsce festynów będą się udawać specjalnym autobusem przysłanym po nich przez każdą z gmin.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama