UWAGA!

Bezpieczniejsze, bo aktywne

 
Elbląg, Aktywne przejście dla pieszych powstanie m.in. na al. Grunwaldzkiej,
Aktywne przejście dla pieszych powstanie m.in. na al. Grunwaldzkiej, fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

W środę (11 września) rozpoczną się prace montażowe przy tworzeniu dwóch nowych aktywnych przejść dla pieszych na al. Odrodzenia (na wysokości pawilonów handlowych „Jantar”) oraz al. Grunwaldzkiej (na wysokości hal Elzamu).

W ramach "Aktywnych Przejść dla Pieszych" obie lokalizacje otrzymają dodatkowe oznakowanie wyposażone w czujniki ruchu, punktowe elementy odblaskowe, tzw. kocie oczka oraz nową nawierzchnię grubowarstwową w kolorze biało-czerwonym.

Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 120 tys. zł, z tego 100 tys. zł pochodzi z dofinansowania z ministerialnego programu „Razem Bezpieczniej”. Prace potrwają  kilka dni, a ich realizacja będzie uzależniona od warunków atmosferycznych.

W obu lokalizacjach roboty będą prowadzone z zajęciem jednego pasa ruchu i dodatkowo z wyłączeniem ruchu pieszego na al. Grunwaldzkiej. Prosimy o zachowanie ostrożności kierowców i pieszych.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Na Bema przy kurczaku dziura zalatana a pasów nie namalowali. Koszt 10 000? czy ile ze tak ciężko coś zrobić dobrze.
 • RobertKoliński Razem Bezpieczniej:) Pierwszy kwartał tego roku był najczarniejszym pod względem śmierci w wypadkach drogowych od lat. Śmiertelność wśród pieszych jest w Polsce ponad dwukrotnie wyższa niż średnia europejska. Coraz więcej osób ginie na przejściach. Tyle znaczy u nas ludzkie życie. Zmienimy to. Stworzymy nową politykę zrównoważonego transportu, której głównym celem będzie redukcja liczby wypadków śmiertelnych. W sposób szczególny zadbamy o bezpieczeństwo i komfort pieszych (w tym osób z niepełnosprawnością). Będziemy propagować likwidację barier architektonicznych utrudniających ruch pieszym (kładki, przejścia pod-ziemne). Wprowadzimy bezwzględne pierwszeństwo pieszych na przejściach. Przebudujemy infrastrukturę drogową tak, aby jej priorytetem było bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Mamy pomysły i determinację, by wprowadzić je w życie. Stawką jest życie ludzi. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z naszym Programem Zrównoważonego Transportu. Hashtagi: #LewicaRazem,#ProgramZrownowazonegoTransportu
 • NA PRZEJŚCIU według prawa pieszy ma pierwszeństwo. A że prawo każdy interpretuje jak chce to mamy to co mamy.
 • O ile zakład, że niewiele to zmieni? TUNEL łosie, TU_NEL!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  17
  ZbychuK(2019-09-10)
 • Wydaje mi sie ze przejscie z progiem zwalniający byloby najkorzystniejsze. Przypominam ze mimo zamontowanych swiatelek na przejsciu kolo sp12 , zostala potrącona osoba tak wiec nie sa skuteczne
 • A wystarczyło przewód przeciągnąć od świateł i by się załączamy z innymi. Nie chcecie budować przejść nad jezdnią to stawiacie światła. Tyle w tym temacie.
 • W innych miastach budują kładki nad jezdniami w Elblągu bezmozgowie i zacofanie. Najlepiej jakby piesi fruwali . Nie budujcie kladek będziecie stali w korkach.
 • też mi radocha wejsc na kładke żeby zaraz z niej zejść. najlepiej z wózkiem albo o kulach.
 • To już widzę jak zwiększa się płynność ruchu przy Elzamie. Dali byście światła zsynchronizowane z sąsiednimi i by było bezpieczniej.
 • To przejście na Grunwaldzkiej jest zbędne i spowalniające ruch w centrum. Są dwa bezpieczne przejścia obok. Spacer nikomu jeszcze nie zaszkodził. Nie ma wokół przychodni czy aptek , tak więc ruch osób starszych jest tam raczej znikomy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  11
  2019(2019-09-10)
 • Jaka kładka nad jezdnia???? Przecież tam idą przewody trakcyjne!!!!!
 • Pieszy ma nie tylko prawa ale tez obowiazki. Nie może np wchodzić pod nadjezdzajacy pojazd i tez musi zachować ostrożność.
Reklama