UWAGA!

Bezpieczny, majowy weekend – działania na drogach

Elbląg, Bezpieczny, majowy weekend – działania na drogach
fot. nadesłana

Długi weekend majowy to czas wzmożonych wyjazdów. Od 30 kwietnia do 3 maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzić będą działania na drogach naszego powiatu pod hasłem „Bezpieczny Weekend Maj 2015”. Codziennie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą elbląscy i pasłęccy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego oraz żołnierzy Żandarmerii Wojskowej.

Policjanci podczas wzmożonych kontroli będą zwracać szczególną uwagę m.in. na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, badać stan trzeźwości kierujących, sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Funkcjonariusze zapowiadają surowe mandaty dla osób lekceważących bezpieczeństwo. Kontrole prowadzone będą na terenie miasta i na trasach w okolicach Elbląga. Oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone będą w wideorejestratory oraz radary.
       W ubiegłym roku podczas długiego majowego weekendu policjanci z elbląskiej drogówki skontrolowali ponad 400 pojazdów. 210 kierowców zostało ukaranych mandatami za wykroczenia drogowe w tym 144 za przekraczanie dozwolonej prędkości. Za zły stan techniczny zatrzymano 30 dowodów rejestracyjnych. Osoby zatrzymywane do kontroli drogowych sprawdzane były przede wszystkim pod kątem trzeźwości. Kontrole te przyczyniły się do zatrzymania 6 nietrzeźwych kierujących. Wówczas na drogach doszło do jednego wypadku drogowego, który miał miejsce 3 maja w Karczowiska Górnych na drodze k22. Tam, kierująca osobowym hyundaiem nie zachowała należytej ostrożności, zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Była trzeźwa. Na szczęście podróżujący z nią syn, doznał jedynie ogólnych potłuczeń. Kierująca jak i pasażerowie jechali w zapiętych pasach bezpieczeństwa.
       Na terenie kraju nie było już tak bezpiecznie. Podczas długiego majowego weekendu, w 2014 roku, zginęło 36 osób a ponad 450 zostało rannych w wypadkach drogowych.. Na tle tych tragicznych policyjnych statystyk Elbląg zapisał się jako jedno z najbezpieczniejszych miejsc na drogowej mapie kraju. Mamy nadzieje, że podobnie będzie również w tym roku.
       Kierowcom życzymy szerokiej drogi i przypominamy, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dojechać do celu.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jak nie będzie w Polsce wysokich kar to będą ciągle wykroczenia, już pisałem za przejechanie np. na czerwonym świetle 2-3 tyś, za jazdę w terenie zabudowanym powyżej 80km/h 5-6 tyś za jazdę po pijaku ponad 10-15 tyś. Zobaczylibyście jakby się od razu uspokoiło.
  • Pewnie wjechałeś nietrzeźwy, w terenie zabudowanym, na skrzyżowanie przy prędkości 90 km/h, gdy sygnalizator świetlny nadawał sygnał czerwony dla twojego kierunku i spowodowałeś wypadek. Z więzienia teraz piszesz bo sąd ci dożywotnio prawo jazdy zabrał i zazdrościsz innym, że mogą jeździć po drogach. Nie prawda jest inna. Ty nigdy uprawnień nie zdobyłeś i dlatego ścisk dupy i żądanie kar dla tych lepszych.
  • znowu okazja zeby pajace mogli nabic kase. .gowno prawda ze chodzi o bezpieczenstwo. .. gdyb tak było to by nie wlepiali mandatów. ..
  • G. .. .prawda ze chodzi o bezpieczeństwo. .chca sobie nabic kase. .. gdyby było inaczej to nie byłoby mandatów, tylko normalna kontrola. ..
Reklama