UWAGA!

Bezpłatne warsztaty „Własna firma”

 Elbląg, Bezpłatne warsztaty „Własna firma”
fot. (arch. portEl.pl)

W dniach 14- 17 marca Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, po raz kolejny organizuje bezpłatne, czterodniowe zajęcia warsztatowe po nazwą „Własna firma”.

Zajęcia warsztatowe są przeznaczone dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy, lub innych osób, zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej.
       Celem warsztatów jest wyposażenie uczestników w wiedzę dotyczącą uruchamiania, prowadzenia i rozliczania działalności gospodarczej. W ramach warsztatów uczestnicy skorzystają z diagnostyki psychologicznej predyspozycji do pracy w charakterze przedsiębiorcy oraz zapoznają się m. in. z zasadami rejestracji działalności gospodarczej i nadawania numeru REGON, formami rozliczeń podatkowych z tytułu prowadzonej działalności, aktualnymi przepisami w zakresie: kontroli higieny żywności i wymogów, jakie należy spełnić podejmując działalność produkcyjną, handlową i usługową. Przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące promocji i marketingu podczas zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Zaprezentowane zostaną także zasady, stawki i formy rozliczeń z ZUS, podstawowe zasady bhp i odpowiedzialność za wykroczenia przeciwko przepisom ustawy „O promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy”. Zainteresowani uzyskaniem wsparcia finansowego poznają możliwości korzystania z funduszy unijnych, dotacji z Funduszu Pracy i z PFRON.
       Zaproszeni przedstawiciele wielu urzędów i instytucji, wspierających przedsiębiorców, szczegółowo przybliżą uczestnikom zagadnienia związane z powyższą tematyką.
       Termin zajęć: 14 -17 marca.
       Warsztaty rozpoczną się 14 marca o godz.10 w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu, ul. Bema 54 (obok warsztatów szkolnych CKP), I piętro, pok.103.
       Zapisy można zgłaszać telefonicznie pod numerem 55 234 67 83 lub osobiście w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu, ul. Bema 54, I piętro, pok.105 od poniedziałku do piątku w godz.7.30 – 15.30.
       Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
       Serdecznie zapraszamy.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • jak zostać miliarderem ?????, kasa z UE jest wyrzucana w błoto ale oddać trzeba będzie po 2020 roku, przyszłe pokolenia nie wybaczą Nam tego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  zaskoczę(2016-02-22)
 • planowanie kariery zawodowej to tylko dla bezrobotnych i pijaków Jestem osobą pracującą za najniższą krajową chciałbym się dokształcić ale nie mogę -musiał bym wolne se załatwić. .. Tak więc jak to możliwe zróbcie też ten kurs po południu
 • To se załatw to wolne!
 • Hhahaha, urzędnicy będą szkolić bezrobotnych jak prowadzić firmę. To tak jakbym miał uczyć kogoś czegoś na czym się zupełnie nie znam. Dobre sobie. No ale PUP misi pokazać, że coś robi. Pozorne nic nie znaczące działania dające pracę wyłącznie urzędnikom.
 • Chyba WUP, po pierwsze, po drugie przedstawiciele urzędów i instytucji- w tamtym roku np. były księgowe, był Pan z PIP, byli ludzie z KRUS, ZUS, dużo ciekawych rzeczy- polecam, dużo można się dowiedzieć, zadawać pytania itp.
 • Ale to nie urzędnicy PUP prowadzą te szkolenia
 • Problemem w Polsce jest utrzymanie istniejących już firm i im trzeba pomagać, zwalniać z róznych zobowiązań fiskalnych jak jest ciężko, pokrywać ZUSY pracownikom itd. !!!!!
 • Ten kurs naprawdę dla bezrobotnych a dla ludzi którzy chcą podnieść kwalifikacje zawodowe
Reklama