UWAGA!

Bezpłatne znakowanie psów

 
Elbląg, Bezpłatne znakowanie psów
fot. (arch. portEl.pl)

Informujemy, że w związku z rozpoczynającym się Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, który obchodzony jest corocznie w październiku, na terenie Elbląga rozpoczęła się akcja bezpłatnego znakowania psów mikroczipami.

Celem akcji jest zapobieganie bezdomności psów. Po oznakowaniu psa informacje o psie i dane właściciela wprowadzane są do elektronicznej bazy osób posiadających psy na terenie Elbląga, funkcjonującej w ramach ogólnopolskiej elektronicznej Centralnej Bazy Danych Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt. Dzięki mikroczipowi można szybko, w sposób jednoznaczny określić osobę, do której pies należy i w przypadku gdy pies się zagubi zawiadomić ją, gdzie pies przebywa.
       Podstawowe informacje o akcji:
       Akcja obejmie bezpłatne oznakowanie mikroczipem 500 psów (ilość mikroczipów jest ograniczona) i potrwa do wykorzystania wszystkich mikroczipów albo max do 15.XI.br.
       W ramach akcji oznakować psa mikroczipem mogą osoby zameldowane w Elblągu. Osoba chcąca oznakować psa winna posiadać przy sobie dowód osobisty.
       Oznakowanie psa jest bezpłatne dla jego właściciela. Koszty akcji pokrywane są ze środków budżetu miejskiego w ramach realizowanego Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasto Elbląg w 2015 roku.
       Psa można oznakować we wszystkich zakładach leczniczych dla zwierząt w Elblągu.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • świnie znakują, krowy, bydło, psy i ludzi nadając im pesel i nip. Najważniejsze żeby kase za każdego oznaczonego wyszarpać nawet po trupach
  • A oznakowanego (nr chipa) prywatnie psa można/trzeba zgłaszać do UM? do którego dep. ?
  • Czipowanie zwierzaków powinno być obowiązkowe, może wtedy schroniska lekko by się przewietrzyły, bo skończyłoby się kupowanie pieska lub kotka dla dziecka, bo ma taką zachciankę. Tym między innymi powinna zająć się SM. W Elblągu niema podatku od zwierząt.
  • w jakich miejscach odbywa się te czipowanie ?
  • "w jakich miejscach odbywa się te czipowanie ?"-jeżeli wszystko tak czytasz to lepiej nie wychodź z domu.
Reklama