UWAGA!

Biała Sobota w Poradni Cukrzycowej

 Elbląg, Biała Sobota w Poradni Cukrzycowej

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w sobotę, 16 listopada mieszkańcy Elbląga i okolic będą mogli zbadać poziom cukru we krwi, poziom hemoglobiny i ciśnienia. Organizatorzy akcji zapraszają również osoby już chore na cukrzycę na badania HbA1c.

"Białą sobotę" organizuje Elbląskie Centrum Diabetologii przy ul. Królewieckiej 146 znajdujące się na I piętrze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą obchodzony jest corocznie w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga, uhonorowanego w 1922 roku Nagrodą Nobla.
       Cukrzyca wcześnie wykryta pozwala uniknąć powikłań. Ważne jest wczesne wykrycie cukrzycy, bowiem długo utrzymujący się podwyższony poziom cukru we krwi uszkadza wiele narządów w naszym organizmie. Duża ilość glukozy, która krąży we krwi, uszkadza naczynia krwionośne wszędzie: w oczach, nerkach, mózgu, sercu, kończynach dolnych. Jeśli chory nie jest właściwie leczony, rozwijają się, tak zwane, powikłania cukrzycowe. Liczba chorych na cukrzycę stale rośnie, zwiększa się bowiem liczba osób otyłych. A u otyłych insulina, która obniża poziom glukozy we krwi, działa gorzej.
       Specjaliści ostrzegają, że nieleczona cukrzyca prowadzi do groźnych powikłań, które zaburzają funkcjonowanie nerek, serca i układu nerwowego. Badanie powinien wykonać każdy, kto odczuwa zwiększone pragnienie i wydalanie moczu, łatwo się męczy, ma nadwagę, zaburzenia wzroku; to najczęstsze objawy cukrzycy.
       Organizatorzy akcji zapraszają na badania również osoby już chore na cukrzycę. Będą się one mogły poddać badaniom HbA1c, którego wynik jest miernikiem prawidłowego wyrównania cukrzycy.
       Na badania można się zgłaszać w sobotę 16 listopada, w godz. 9-14 (budynek Wojewódzkiego Szpital Zespolonego, piętro I, gabinety 1030 - 1033).
      
      
      
Elbląskie Centrum Diabetologii

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama