UWAGA!

Biblioteczne warsztaty i wycieczki

Poznawanie biblioteki "od zaplecza", a także warsztaty biblioterapeutyczne to nowe propozycje Biblioteki Elbląskiej dla dzieci i młodzieży.

Już od początku września Biblioteka dla Dzieci prowadzi dla uczniów szkół podstawowych "Historyczny spacer po Bibliotece Elbląskiej". To wyjątkowa okazja obejrzenia biblioteki "od zaplecza", zobaczenia miejsc ciekawych, zabytkowych, niedostępnych dla zwykłych czytelników. Dzieci i młodzież mogą wysłuchać historii dotyczącej początków biblioteki sprzed 400 lat, dowiedzieć się wielu ciekawych faktów o zabytkowym kompleksie budynków Szpitala św. Ducha.
     Natomiast od października Biblioteka dla Dzieci prowadzić będzie warsztaty biblioterapeutyczne pt. "Jeż bez kolców - czy to możliwe?" Zajęcia poruszają trudna tematykę adopcji. Poprzez specjalny tekst i zabawy umysłowo - manualne, dzieci odkrywają, jak trudny i delikatny jest proces oswajania i przyzwyczajania do nowego środowiska dzieci adoptowanych. Zajęcia skierowane są do uczniów klas V i VI szkół podstawowych.
     Pedagodzy zainteresowani udziałem klas w "Historycznym spacerze po bibliotece" lub warsztatami biblioterapeutycznymi proszeni są o kontakt nr tel. tel.611 00 50 w. 216.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Mam nieodparte wrażenie, iż najmniej w tej bibliotece to dzieje sie w temacie "książka". Czy ktoś tam ma jakieś pojęcie o starodrukach, z takim wysiłkiem ściąganych niedawno do biblioteki właśnie ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdziwiony(2004-09-27)
 • owszem, pracujemy nad nimi (ale niestety tej pracy nie widać)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pozdrawiam(2004-09-28)
 • Zdziwiony ,zamist się dziwić,trzeba bywać.Bywać np. na wystawie "Biblie w zbiorach BE".A może byś chciał tak jak na jagiellonce dwa starodruki za pazuchę i do Niemiec.A tak w ogóle to co przyjacielu Cię interesuje,jakie badania naukowe prowadzisz, w jakich językach czytasz?Czy bliższy jest Ci XVIII wieczny gotyk,czy łacińska manuskuła?Chętny do pomocy w rozważaniach nad absolutem.
 • Pomylone z poplątanym- zdziwiony pyta o starodruki, a jakis nie wiadomo kto proponuje mu rozważania nad bytem absolutnym...?...caaaała Biblioteka...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podwójnie zdziwiony(2004-09-28)
Reklama