UWAGA!

Biblioteka dla Dzieci

Koncert oraz spotkanie z Józefem Częścikiem, autorem wielu książek o ortografii i gramatyce dla dzieci, to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano dla najmłodszych elblążan z okazji otwarcia Biblioteki dla Dzieci.

Maluchy będą mogły zwiedzić bibliotekę, porozmawiać z jej dyrektorem, Jackiem Nowińskim. Obejrzą również koncert "Muzyka - przestrzeń - ruch" w wykonaniu uczennic klas III i IV Wydziału Rytmiki Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Elblągu, a także wezmą udział w zawodach ortograficznych z przymrużeniem oka pn. "Nowa, ulepszona metoda usprawiedliwienia nie odrobionej pracy domowej".
     Gościem inauguracji Biblioteki dla Dzieci będzie Józef Częścik, autor m.in książek dla najmłodszych, m.in. "Ortografia, co do głowy trafia", "Tęczowa gramatyka", "Gramatyka, co z głowy nie umyka".
     Uroczystość odbędzie się w środę (29 września) o godz. 9.00 w sali wystawowej Biblioteki Elbląskiej.
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Autor tego artykułu też powinien zajrzeć na to spotkanie - "nie" z imiesłowami przym biern pisze się razem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ble...(2004-09-20)
 • Według uchwały Rady Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk z 9 grudnia 1997 roku, wszystkie imiesłowy przymiotnikowe zarówno czynne, jak i bierne należy pisać z partykułą "nie" łącznie. Jeśli ktoś chce koniecznie podkreślić czynnościowy ("czasownikowy") charakter znaczenia imiesłowu, może partykułę "nie" pisać rozłącznie. Np. nie odrobiona praca. Ble zerknij czasem do słownika ortograficznego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JolkaIV(2004-09-24)
Reklama