UWAGA!

Bikiniarze na dancingu

Obywatele muzealnicy zapraszają na podróż do czasów PRL. W dobrym guście będzie strój rodem z Mody Polskiej, w cenie styl bikiniarski, vintage czy własnoręcznie farbowane w fantazyjne wzory bluzki i sukienki. Takie elegantki znakomicie będą prezentowały się przy Syrence, a także na parkiecie, gdy wpadną w "pocztówkowy szał". W Noc Muzeów (14 maja) na elblążan będzie czekała atrakcji moc. A na koniec zabawa - dancing w Galerii EL. Zachęca PKF AD 2016.

W ten wyjątkowy wieczór ożyją muzealne ekspozycje, a na zwiedzających czekać będą liczne niespodzianki, konkursy, zabawy, warsztaty. Tak co roku reklamują się muzea w całej Polsce. Elbląskie proponuje wyjątkowy program i zachęca: Obywatele i obywatelki, spójrzcie łaskawym okiem na PRL!
       14 maja w Muzeum Archeologiczno-Historycznym zatrzeszczą winyle, światło rzucą projektory do bajek, zawarczy Syrenka, zalśni Junak.
       - Koniecznie postarajcie się o przebranie lub stylizację na tę epokę - zachęcają muzealnicy. - Dla przebranych przewidujemy małą niespodziankę. Jeśli dodatkowo odważycie się wystąpić w pokazie mody, macie szansę na atrakcyjne nagrody - oczywiście w klimacie PRL.
       Program elbląskiej Nocy Muzeów przewiduje również: warsztaty wykonywania biżuterii z surowców wtórnych, projekcje filmów archiwalnych oraz bajek z epidiaskopu, plenerową ekspozycję pojazdów z epoki PRL, a także gry i zabawy z PRL. Będzie również spacer śladami PRL z przewodnikiem PTTK oraz prezentacja przedmiotów przekazanych Muzeum przez prywatnych darczyńców. A na koniec - dancing w Galerii EL.
       Noc Muzeów zaplanowano na 14 maja, a podróżować w czasie będzie można od godziny 19.
      
       Zobacz film promujący Noc Muzeów, którego autorem jest Grzegorz Styczeń. Więcej na temat wydarzenia znajdziesz tutaj.
      

      
       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama