UWAGA!

Błędy nasze - i sukcesy

SLD nie zrealizował swojego wyborczych obietnic i odczujemy to w czasie nadchodzących wyborów - tak szef Sojuszu w Elblągu, Janusz Nowak ocenił mijający rok w czasie 1 - majowej uroczystości pod pomnikiem Odrodzenia.

Podobnie, jak w poprzednich latach, pod pomnikiem Odrodzenia pojawiło się kilkudziesięciu członków i sympatyków lewicy. Uroczystość była skromna, a ludzi - mniej niż rok temu.
     Janusz Nowak już nie po raz pierwszy skrytykował rządy lewicy i styl sprawowania władzy na najwyższych szczeblach.
     - W przeciwieństwie do centrali, my, działacze Sojuszu w terenie, nie mamy sobie wiele do zarzucenia - uważa. - Myślę, że to, co udało nam się zrobić w tej kadencji - i w poprzednich, zasługuje na to, aby wyborcy znowu oddali na nas swój głos, czy tak będzie - zobaczymy - zastrzega przewodniczący.
     W swoim wystąpieniu pod pomnikiem Nowak przypomniał o zbliżających się obchodach 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej:
     - Szczególnie w tych dniach powinniśmy wspomnieć setki tysięcy żołnierzy polskich, ale i rosyjskich - synów i córki Związku Radzieckiego, którzy z dala od ojczyzny, polegli na naszej ziemi. Im obce były polityczne rozgrywki związane z kształtowaniem się powojennej Europy, dlatego tym ludziom należy się wieczna pamięć i szacunek – przekonuje Janusz Nowak.
     Elbląski senator SLD, Władysław Mańkut, który także pojawił się pod pomnikiem Odrodzenia, uważa, że 1 maja jest w tym roku szczególnym dniem.
     - Już teraz widać, że nie sprawdziły się obawy sceptyków, bo na członkostwie w Unii Europejskiej tylko zyskujemy - twierdzi senator. - Nie sprawdziły się np. obawy o to, że nie będzie dopłat dla rolników czy że nie będzie środków na rozwój strukturalny. Co ciekawe, państwa starej Unii zaskoczyło to, że tak sprawnie potrafimy zabiegać o pomoc finansową. Tymczasem jest to dopiero początek, bo w latach 2007 - 2013 będziemy mieli do wykorzystania 137 miliardów euro - to trzy roczne budżety naszego kraju - wierzę, że będziemy umieli je zdobyć.
     Doroczne święto elbląskiej lewicy zakończy piknik na terenie kompleksu "Nowej Holandia".
     
     Zobacz także: Niech się święci
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • " W przeciwieństwie do centrali, my nie mamy sobie wiele do zarzucenia (...) to, co udało nam się zrobić w tej kadencji i w poprzednich, zasługuje na to, aby wyborcy znowu oddali na nas swój głos" - picNic lewic^_^ senatorLeworęczny zaś znów miliardami mami, a ja wciąż pamiętam jegoSukces w filii_el bankuZachodniego...
  • "będziemy umieli je zdobyć" czyli przekręcić tak by jak najwięcej wpadło do kieszeni... jak zwykle obiecują gruszki na wierzbie... jeszcze trochę poczekajmy- jak skończy się remont na 7 to NIKT nawet nie zwolni prując na trasie 3miasto-Wawa i albo Elbląg porośnie trawą albo go zaorają... nasze elyty to żenada - zarówno na szczeblu regionalnym jak i krajowym - i jakoś nikt z tych elyt nie myśli o dalszej przyszłości tylko o swoich przepastnych sakwach... a jak jest każdy widzi - młodzi uciekają za granicę, dzieje się gorzej niż źle, przyszłości żadnej. A przepraszam - nowe sklepy-molochy i pomnik p. Henryk na Grunwaldzkiej sobie stawia. W Polsce jest tak już że co jedni zrobią drudzy przyjdą, zrównają z ziemią i robią dokładnie odwrotnie, po swojemu. Także jak p.Janusz będzie prezydentem to pierwsze co zrobi to drugi obiekt sportowy postawi hehehehe a materiał z rozbiórki będzie z Grunwaldzkiej
Reklama