UWAGA!

Blisko, coraz bliżej

Długo oczekiwany remont elbląskiego teatru rozpocznie się w pierwszej połowie sierpnia - zapowiedział wczoraj, na spotkaniu z dziennikarzami dyrektor Dramatycznego, Mirosław Siedler.

Straż Pożarna domaga się remontu widowni Dużej Sceny na 600 miejsc od siedmiu lat, ale dopiero teraz, dzięki wsparciu władz wojewódzkich udało się znaleźć na ten cel pieniądze. Teatr zaciągnął milion złotych kredytu, który poręczył marszałek, a resztę pieniędzy otrzymał w ramach tegorocznego kontaktu dla województwa. Teraz dobiegają końca procedury przetargowe, które mają wyłonić wykonawcę robót, a zespół teatru przygotowuje budynek do rozpoczęcia prac budowlanych.
     - Sala jest częściowo przygotowana do remontu, robimy to, co możemy zrobić we własnym zakresie: demontaż reflektorów, kurtyny i kotar - wylicza dyrektor. - Wkrótce zdemontujemy także stare fotele.
     Po remoncie ma być bezpieczniej i bardziej komfortowo - na nowoczesnej widowni oraz balkonach będzie 520 miejsc, powiększy się także foyer.
     - Warunki dla widzów poprawią się w sposób znakomity, znacznie większe będą np. odległości między rzędami, więc dorosły mężczyzna o wzroście metr osiemdziesiąt parę nie będzie w czasie spektaklu zastanawiał się, na którym boku ma siedzieć - mówi Mirosław Siedler. - Będą wygodniejsze fotele, nowoczesny system wentylacji, a dla aktorów - znacznie lepsze oświetlenie, nagłośnienie, odsłuchy i zestawy mikroportów, które znacznie poprawią warunki pracy i jakość odbioru przedstawień.
     Zgodnie z warunkiami kontaktu dla województwa, remont widowni zakończy do końca roku.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama