UWAGA!

Bon zamiast pieniędzy

 Elbląg, Bon zamiast pieniędzy

Mieszkańcu Elbląga, którym nie jest obojętny los biednych dzieci i dorosłych, żebrzących na ulicach naszego miasta, mogą wesprzeć ich dając wykupione w oddziałach Ośrodka Pomocy Społecznej specjalne bony żywnościowe.

Prezydent miasta Henryk Słonina zaproponował, aby każdy mieszkaniec, który zechce udzielić wsparcia osobie proszącej o datki na żywność, obdarował tę osobę bonem żywnościowym. - Obserwujemy, że datki pieniężne wykorzystywane są bardzo często na zakup alkoholu, gry zręcznościowe, czy inne cele - informuje Artur Zielińki, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Elblągu.
     - W związku z faktem, iż nie wszystkie osoby proszące o wsparcie na ulicy przeznaczały datki te datki na zakup żywności, proponowana forma pomocy eliminuje obawy, że dane pieniądze zostaną zmarnotrawione. Sądzimy, że przedstawion rozwiązanie - nie dawać pieniędzy do ręki, dawać bon, zyska uznanie mieszkańców Elbląga.
     Bony o nominałach 2, 3, 4 i 5 złotych będzie można zrealizować w barze Słonecznym przy ul. Hetmańskiej od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 22 oraz w soboty i niedziele w godz. od 10 do 17.30. Bony żywnościowe są do kupienia w Biurze Rady Miejskiej, kasie Urzędu Miejskiego oraz w dziesięciu oddziałach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej: przy ul. Korczaka 29, Częstochowskiej 13, Robotniczej 79, Bażyńskiego 2, Komeńskiego 42, Mącznej 3a, Jaśminowej 11, Robotniczej 246, Komeńskiego 42, Mielczarskiego 22-24.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a niby czemu mamy popierac bar sloneczny. uważam , że lepiej byloby realizować bony w szkole gastronomicznej. realizowanr były by dwa szczytne cele panie prezydencie słonina. utrzymywalibyśmy przy okazji biedną oświatę i biednych a nie tylko biednych. wyrzeracz wyszyński zarobi i tak na siebie i swoje coraz to nowe samochody. my mamy popierać biednych a nie wzbogacać bogatych. w kuchni to on i tak sobie nakręci a stołowka szkoły gastronomicznej świeci pustkami panie prezydencie i rodzice muszą dopłacać do gazu. dzisiaj juz drugi raz zwracam panu panie prezydencie uwagę. muślę że pański rzecznik prasowy czyta te strony i pokusi się o odpowiedź. panu rzecznikowi polecam kontakt z ABORYGENEM MIEJSCOWYM panem Wojtkiem Pawlakiem, to mądry facet i służy radą za darmo. dzięki niemu nie popełnicie głupich gaf.
 • Racja ,popieram niech oswiata zarobi, szkola gastronomiczna bardzo dobry pomysl a same bony to idealne rozwiazanie dziewczynki proszace po domach to juz istna plaga najpierw przychodza raz w miesiacu a teraz jak wyczuly to i 2 3 razy w tygodniu. Nie wiem co robic bo prawde mowiac nie stac mnie zeby dodatkowo utrzymywac inna rodzine. Gratulujemy pomyslu kupie raz w miesiacu 5 bonow po 2 zlote i zobacze jak to dziala . Ten kto na to wpadl niech sie ujawni chcielibysmy poznac taka madra osobe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Malgosia(2001-03-14)
 • Remek ma 100% rację. Szkoda, że te bony nie są do zrealizowania w Hotelu Elzam, sam bym się chętnie na jeden załapał. A może pan Słonina ma od tego jakiś procent... Nasz rodzimy gastronomik jest do tego idealnie stworzony.
 • Jeżeli bar Słoneczny tak chętnie gościć będzie na obiadkach, brudnych, śmierdzących denaturatem itp. żebraków, to ja rezygnuje z posiłków w tym barze. Jest przecież jadłodajnia obok dworca PKP, tam mogą się żywić. Tylko, że wówczas właściciel baru nie zarobiłby na bonach.
 • Chyba całkiem niezły pomysł, ale ... ... co z bonami wykupionymi a nie zrealizowanymi przez obdarowanych biednych. Kasa miejska przeznaczy te pieniądze na inny cel ? Kto to będzie kontrolował ? Sami pomysłodawcy ?
 • niedobre, złe, okropne, korupcja, wręcz wstrętne... a do bani z Waszą krytyką. Zaproponujcie coś sami i to realizujcie! Dobre, niedobre ale organizujcie, działajcie, a nie marudzicie jak stare baby! (Przepraszam Panie to nie o Was).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-15)
 • Ostatnio w mojej klatce pojawil sie mlody człowiek sprzedający po 3 zł cegiełki na przeszczep szpiku dla dziecka z rodziny dałam 4 zł nie majatek ale myślę że zostałam oszukana bo mial identyfikator takiego stowarzyszenia którego w Elblągu nie ma sprawdziłam to. Jak sprawdzić czy tacy ludzie to oszuści czy nie. Może kiedys ktoś naprawdę potrzebować pomocy a człowiek będzie nieufny. Czy ktoś ma radę w tej sprawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Małgosia(2001-03-23)
 • Redakcja EGI "portEl" prosi Małgosię o pilny kontakt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2001-03-23)
 • To ja Małgosia jak mam sie skontaktować z redakcją EGI
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Małgosia(2001-03-27)
Reklama