UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bony kupione, jedzenie nie

Przez niecałe trzy tygodnie funkcjonowania w Elblągu zasady "nie dawać pieniędzy do ręki" mieszkańcy naszego miasta wykupili 345 bonów żywnościowych na łączną kwotę 988 zł.

Dokonano podsumowania akcji wprowadzonej w marcu br. dotyczącej rozwiązania problemu osób proszących o wsparcie finansowe na ulicy. Elblążanom zaproponowano zasadę, by w mieście nie dawać pieniędzy do ręki. Każdy mieszkaniec, który chce wesprzeć osobę proszącą o datki na żywność, ma możliwość dać wykupiony wcześniej bon żywnościowy do zrealizowania w barze "Słonecznym" przy ul. Hetmańskiej.
     Od początku akcji elblążanie wykupili 345 bonów o łącznej wartości 988 zł, z czego w Urzędzie Miejskim zakupiono bonów na kwotę 174 zł, a pozostałe w placówkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Elblążanie najczęściej kupowali bony o nominałach 2 zł (193 sztuki) oraz 5 zł (51 sztuk). Ilość sprzedanych bonów nie odzwierciedla jednak ilości wydanych na nie posiłków w barze "Słonecznym". Jak dotąd zrealizowano bony zaledwie na 31 zł.
     - Okres funkcjonowania tego rozwiązania jest zbyt krótki na wyciągnięcie wniosków, jednak już dziś widać po ilości zakupionych bonów, iż akcja spotkała się z zainteresowaniem ze strony mieszkańców - ocenia Artur Zieliński, rzecznik prasowy prezydenta miasta.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Bony to dobry pomysł. Ale elbląski żebrak potrafi "wyskomleć" do 200 zł w gotówce.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Bonodawca(2001-04-04)
  • Pomysł elblaskich radnych może iść dalej .Wybijcie własną elbląską monetę bez pokrycia.Wtedy biedni ludzie żebrzący z biedy i głodu umrą szukając miejsca w którym mogliby nią zapłacić. I będzie po problemie. A może w ramach eksperymentu sprzedajcie bony którymi biedni mogliby płacić za czynsz prąd ciepło itp
Reklama