UWAGA!

"Brakuje wisienki na tym torcie" (opinia nadesłana)

 Elbląg, "Brakuje wisienki na tym torcie" (opinia nadesłana)

Sam pomysł na pewno jest słuszny i pozwoli przyspieszyć choć trochę czas przejazdu przez to newralgiczne miejsce. Jednak z moich obserwacji wynika, że zabrakło pewnej „wisienki na tym torcie” - napisał do nas jeden z Czytelników po naszej publikacji na temat zmian w organizacji ruchu na moście kardynała Wyszyńskiego.

Cieszę się że poruszyliście temat utworzenia dodatkowego pasa na moście. Dzięki temu mogę przesłać Państwu pewne swoje obserwacje dotyczące tej przebudowy. Na początku chciałbym napisać, że sam pomysł na pewno jest słuszny i pozwoli przyspieszyć choć trochę czas przejazdu przez to newralgiczne miejsce, Jednak z moich obserwacji wynika, że zabrakło pewnej „wisienki na tym torcie”.

Już od pierwszego dnia zauważyć było można, że w momencie wjazdu na most i pojawienia się dwóch pasów, kierowcy są zdezorientowani, ponieważ na początku wjazdu brak jest oznaczenia na jezdni - strzałka na wprost, strzałka w prawo (jest za to znak pionowy - red.)

Drugim czynnikiem wprowadzającym w błąd jest w mojej ocenie źle zaznaczona linia przerywana - rozpoczynająca rozdzielenie pasów i wskazująca przekierowanie na prawy pas. Wielu kierowców dojeżdżając do miejsca rozdzielenia, sugeruje się tą linią przerywaną i kieruje się na prawy pas. Po przejechaniu pewnej odległości, wjeżdżając na szczyt mostu, dopiero wzrokowo orientują się, że aby jechać na wprost (w stronę Malborka) trzeba zmienić pas na lewy. Wtedy to nerwowo próbują zmienić pas, który w tym miejscu często jest już zajęty.

Bardzo proszę o przekazanie tych uwag Zarządcy Drogi. Myślę, że przemalowanie początkowej linii przerywanej (lub jej usunięcie) i domalowanie paru strzałek kierunkowych na początku rozdziału pasów bardzo poprawi czytelność tej potrzebnej przebudowy. Proszę postać chwilę w tym miejscu, a sami zobaczą Państwo ten efekt dezorientacji kierowców. W załączeniu przesyłam mapkę obrazującą opisane wyżej małe uwagi z zaznaczeniem ich miejsc.

Mariusz (dane Czytelnika do wiadomości redakcji)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Lewacko-liberalne władze miasta jak zawsze wszystko spieprzą. Czas na Dobrą zmianę i nowy polski ład w Elblągu.
 • Z Elbląga nie ma ani jednej drogi, która wyjeżdża/wjeżdża do miasta 4 pasami. Powinien bezapelacyjnie powstać drugi most, a na całej długości powinny powstać ronda turbinowe takie jak rondo zamech! Tylko w taki sposób pozbędziemy się korków ja tym odcinku…dk22 jest zawalona autami, ruch jak ja S7.Potrzeba zwiększyć przepustowość miasta!
 • Te pasy są za wąskie! Autobus 12 zablokował się z tirem…wszystko stało! Powinni postawić obok drugi most. Zgadzam się z tym pomysłem…ronda, raz jeszcze ronda!
 • Nic nie jest brak wystarczy patrzeć na znaki pionowe jest wyraźnie opisane ze lewy pas służy do jazdy na wprost a prawy do skrętu w prawo. Znak jest na słupie a kto slepy ten nie powinien jeździć i oddać prawo jazdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  7
  Patrz na znaki(2021-11-23)
 • Witam. Czyli rozumiem że deb. .. .. pracuja w urzędzie, gdzie powstaja tego typu projekty, skoro zwykli ludzie musza wskazywac błędy !!!!!1Może tam pracuja ludzie upośledzeni, ze nie umieja logicznie podjechac i pomyslec, jak nie umieja od poczatku racjonalnie myśleć!!!!!
 • Ten czytelnik to idiota skrzyżowanie jest opisane bardzo dobrze są nako pionowe i poziome może on ślepy
 • @alex12@ - Alex przejedź się ta droga i zobaczysz ze wszystko jest opisane na słupie po prawej stronie a ten czytelnik to slepa kura
 • @TeofilSkorupa - Drogi panie Teofilu, dlaczego chce pan taką okrutną plagą pokarać nasze biedne miasto ? Przecież mogłoby nie przetrwać dojnej zmiany naszej umiłowanej siły przewodniej Populizmu i Socjotechniki ! Może lepiej niech zajmie się pan KRUŻGANKIEM OŚWIATY. .. to przecież pańska specjalność.
 • @GłębokaMyśl - Od krużganka to jesteście wy. Boicie się małpiego genu chociaż patrząc na was foliarze, to mogłoby to was ubogacić, tylko ten chip w mózgu. .. Nie bójcie się i tak nie macie mózgu.
 • A najlepsze jest to, że kilka lat temu (bliżej 10 lat temu)było szerzej przy zjeździe na zakanał z mostu, to ktoś wymyślił żeby zwężyć zjazd i posadzić 5 metrowy pas zieleniu na łuku. Nagle temat powrócił bo korki. .. Też uważam, że powinien być nowy most obok, ewentualnie poszerzyć obecny o jedną jezdnię chociaż. Wydaję mi się, że przepisy co do szerokośći pasów istnieją, w takim razie kto zezwolił na zrobienie trzech pasów z dwóch na WJAZDOWEJ DRODZE DO MIASTA? Nie pozdrawiam, mieszkaniec zawodzia. Hashtagi: #bezkorkowyElblag
 • Przy wjeżdzie na most nie ma znaków ani poziomych ani pionowych !!!!!
 • Ale jest pięknie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Pięknie.(2021-11-23)
Reklama