UWAGA!

Brama się sypie

 Elbląg, Brama się sypie
(fot. RG)

Z bramy nad ul. Pionierską odpadły dzisiaj spore fragmenty tynku. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy usuwają zagrażające przechodniom i kierowcom fragmenty elewacji. Przy bramie mają się pojawić ostrzeżenia o niebezpieczeństwie. Zobacz zdjęcia.

Strażacy otrzymali zgłoszenie z ul. Pionierskiej około godz. 10. Na miejsce przyjechały dwie jednostki straży pożarnej i policja, która wyznaczyła objazdy. Przejazd pod bramą na czas pracy służb został wstrzymany.
       - Po zabezpieczeniu terenu rozpoczęliśmy skuwanie pozostałych elementów elewacji, które jak było widać nie trzymały się konstrukcji. Został powiadomiony zarządca budynku, który jest na miejscu i go zabezpiecza, poinformowaliśmy również nadzór budowlany. Zarządca otrzymał zalecenie, by w tym miejscu powiesić tablice informacyjne o grożącym niebezpieczeństwie – spadającym tynku – mówi bryg. Tomasz Malesiński, dowódca JRG nr 1 w Elblągu.
       Zarządca budynku poinformował nas, że wielokrotnie w imieniu wspólnoty mieszkaniowej wnioskował o dofinansowanie remontu zabytkowej kamienicy do wojewódzkiego i krajowego konserwatora zabytków. Na razie bezskutecznie. - Będę interweniował w Urzędzie Miejskim, by wprowadzić tutaj ograniczenie przejazdu dla cięższych samochodów – powiedział nam Andrzej Zalewski, zarządca budynku. - Zorganizuję też spotkanie z mieszkańcami, by jako wspólnota podjęli decyzję w sprawie remontu elewacji.
       Brama przy ul. Pionierskiej (właściwy adres budynku to Fałata) powstała w 1928 roku. Nazywana była Domem z Wieżą. Powstał on jako siedziba schroniska młodzieżowego. Dzisiaj w tym miejscu znajdują się mieszkania. Kilka lat temu w ramach prac konserwatorskich odtworzono wieżę, powrócił też na nią zegar. Jednak reszta elewacji budynku jest w złym stanie, co widać na zdjęciach.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • licze na mega galerie jak na info
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  sadofsky(2017-08-14)
 • Ostrzeżenie? Hahahaha dobre sobie. Każdemu pieszemu należy dać kask na głowę.A co z pojazdami przejeżdżającymi pod bramą? Chyba trzeba będzie wybudować drewniane zadaszenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  0
  kkhfg(2017-08-14)
 • Czy musi być wypadek śmiertelny by odpowiedzialni decydenci zlecili remont zabytkowej kamienicy ??? Kondek
 • I tak nic nie zrobię chyba że się brama zawali????????????tylko mocni w gębie są na wszystko mają czas????
 • Tylko kto zapłaci?Mam pomysł, niech zapłacą ci, którzy tam mieszkają!
 • a z jakiej paki do Wróbla lecieć po hajs mają? To w takim razie każdy kowalski powinien się zgłosić iż należy mu się tak samo kasa. Kufa albo gramy fair i dla każdego tyle samo albo nic, a jak wspólnota nie ma odłożonej kasy na elewacje z funduszu remontowego to niech wezmą kredyt w banku jak inne wspolnoty!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  3
  KUBA123(2017-08-14)
 • Większość mieszkańców tej kamienicy to patola. Widać po klatkach schodowych i wędrówcach do pobliskiego sklepu z monopolem. Normalni mieszkańcy nigdy nie pozwoliliby, żeby doprowadzić do takiego stanu. Deuga sprawa to nie jest budynek nadający się do mieszkania. Powinna być tam jakaś instytucja, stowarzyszenie itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  8
  Sunsiad(2017-08-14)
 • Przecież już ją jakiś czas temu "łatali", to widocznie tak "dobrze" to zrobili :)
 • PatOlogia myślę że za rządów PO był to jeden ze sposobów, aby zredukować koszty ZUS!
 • Sztuczna afera, wystarczy postawić pod bramą dwa czołgi, nie dość, że będzie ładniej niż jest to jeszcze na czołgi może się sypać ile chce, cegły mogą nawet lecieć i tak nic czołgom złego nie zrobuą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  7
  Stary komuch śmierdzący(2017-08-14)
 • dziadostwo i bida polska nie zna granic, ostrzezenia postawia i w dupie maja, ,, ,straszne w jakim wrednym kraju zyjemy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  AnnaOslo(2017-08-14)
 • Kilka lat temu mieszkali tam porządni ludzie. Nie było tzw patologi w tym bloku. Dzisiaj obserwując tych co tam mieszkają mam mieszane uczucia. Prawda jest, że w tych klatkach nie ma domofonów a w tam również odbywają się libacje alkoholowe, podobnie jak w parku. Sklep pod tzw brama ma tzw branie Jacy ludzie takie klatki schodowe
Reklama