UWAGA!

Braniewo: funkcjonariusze podsumowali weekend

 Elbląg, Braniewo: funkcjonariusze podsumowali weekend
fot. (arch. portEl.pl)

12 domowych awantur, 3 kolizje, 11 podjętych działań przez patrole drogówki oraz zatrzymanych 3 pijanych kierowców – to bilans policyjnych służb z ostatniego weekendu w Braniewie i okolicy.

Od piątku o policyjną pomoc zwracano się 50 razy. Już pierwszego dnia rozpoczynającego się weekendu funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę 2 pijanym kierowcom. Pierwszego z nich policjanci zatrzymali po godz. 12 w okolicy Młoteczna. Okazało się, że 54-latek jechał rowerem mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Drugi z nietrzeźwych kierowców, dzięki współpracy ze zgłaszającym, został zatrzymany na ulicach Braniewa, tuż po podjętej przez niego ucieczce z miejsca kolizji, którą spowodował. Do grona pijanych na drogach dołączył w sobotę kolejny cyklista. Tym razem, mężczyzna wsiadł na rower mając blisko 2 promile w organizmie. Zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu są nie tylko pijani za kierownicą, ale również ci, którzy nie mając do tego uprawnień decydują się prowadzić. Policyjna kontrola w gminie Lelkowo przerwała jazdę właśnie takiemu kierowcy. 17-latek za kierowanie bez uprawnień został ukarany 500-złotowym mandatem.
       Policjanci podczas ostatnich dni wykonywali również czynności podczas 3 kolizji drogowych – na terenie Braniewa oraz w miejscowości Krzekoty. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, a konsekwencją tych drogowych sytuacji było zatrzymanie dowodów rejestracyjnych uszkodzonych pojazdów. Sprawcy zdarzeń zostali również ukarani za popełnione wykroczenia mandatami karnymi.
       Zdecydowanie najbardziej intensywna pod kątem zgłoszeń była sobota. Policjanci interweniowali wówczas blisko 25 razy. Po godz. 15 patrol został wezwany do szpitala do agresywnego pacjenta. Okazało się, że przebywający na oddziale pijany mężczyzna wszczął awanturę, podczas której używał słów wulgarnych. Pacjent był pijany i ze szpitala trafił do policyjnej jednostki.
       Funkcjonariusze w ciągu minionych 72 godzin zabezpieczali także dwukrotnie miejsca znalezienia niewybuchów. Niewypały, w sumie 14 sztuk, pochodzące z okresu II wojny światowej w każdym przypadku przekazywane były patrolom saperskim.
       W niedzielę patrol zatrzymał 45-latka z gminy Wilczęta, wobec którego sąd wydał polecenie osadzenia w zakładzie karnym. Dzisiaj mężczyzna trafił już do więziennej celi.
      
      
      
      
st. sierż.Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama