UWAGA!

Braniewo: O bezpieczeństwie w ruchu drogowym

 
Elbląg, Braniewo: O bezpieczeństwie w ruchu drogowym
fot. nadesłana

Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego asp. Maciej Suchecki spotkał się z najmłodszymi i młodzieżą, by porozmawiać o niezwykle ważnej kwestii, czyli o ich bezpieczeństwu

Choć funkcjonariusze ruchu drogowego większość swojej służby przeznaczają na egzekwowanie prawa, to odnajdują także czas na to, by spotkać się z dziećmi i młodzieżą. Właśnie podczas takich spotkań funkcjonariusze mówią o prawidłowych nawykach i przekazują wzorce zachowań, które w późniejszym etapie mogą mieć wpływ na to, jakimi kierowcami dzieci będą w przyszłości. Podczas prelekcji w Zespole Szkół w Lipowinie asp. Maciej Suchecki mówił o bezpieczeństwie na drodze i roli odblasków, jak również udzielał cennych wskazówek o tym, jak unikać zagrożeń. Jak się okazało maluchy miały dużą wiedzę na temat zagadnień ruchu drogowego i bardzo chętnie odpowiadały na szereg pytań. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali odblaskowe elementy.
       Spotkanie z młodzieżą natomiast odbyło się w ramach kampanii ,,Mój wybór...życie''. Kampania policyjnej drogówki skierowana jest do młodych i przyszłych kierowców. Jej główny cel jest jeden – uświadomić młodym ludziom, że rzeczywistość to nie gra komputerowa, gdzie w zapasie ma się kilka żyć, a napis „game over” pojawia się bardzo rzadko. Na zakończenie prelekcji młodzież otrzymała specjalne breloki.
      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dzieci słuchają i są gotowe przestrzegać przepisy ruchu drogowego szkoda tylko że ich durnowaci rodzice dają im "przykład" jak je łamać i nauka "idzie w las". Nikt nam dzieci nie wychowa jeśli sami będziemy półgłówkami wszak dzieci są bacznymi obserwatorami !!!
Reklama