UWAGA!

Braniewo: Pijany 13-latek

 
Elbląg, Braniewo: Pijany 13-latek
fot. (arch. portEl.pl)

Policjanci z Braniewa wyjaśniają okoliczności spożycia alkoholu przez 13-latka. Chłopiec wyszedł z domu późnym popołudniem, a po kilku godzinach wrócił mając blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zaniepokojony stanem zdrowia dziecka rodzic wezwał pogotowie.

W minioną sobotę (20 czerwca) policjanci zostali wezwani na inerwencję wobec 13-letniego mieszkańca gm. Braniewo, który trafił do braniewskiego szpitala w stanie upojenia alkoholowego. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że małoletni wyszedł z domu sobotnie popołudnie, a gdy do niego powrócił po kilku godzinach był już nietrzeźwy. Zaniepokojony stanem zdrowia dziecka rodzic wezwał pogotowie ratunkowe.
       Chłopiec został przebadany przez policjantów na zawartość alkoholu – miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Informacja o nagannym zachowaniu małoletniego zostanie przesłana do sądu rodzinnego. Ponadto policjanci będą ustalać, kto udostępnił alkohol 13-latkowi.
       Przypominamy, że zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom do lat 18. Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione (...) podlega grzywnie. W przypadku rozpijania małoletniego, dostarczania mu napoju alkoholowego, ułatwiania jego spożycia lub nakłaniania go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
      
Zespół prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • rodzic zadzwonił na 112 w celu ratowania dziecka i teraz będzie miał kłopoty że nie dopilnował małolata. To jest nr na komende w Olsztynie która przekierowuje na Elbląg i wszystko jest nagrywane. W przypadku zagrożenia zdrowia rodzice powinni dzwonić bezpośrednio na 999
 • Co za dziwne pytanie "kto udostępnił 13-latkowi alkohol ?" Odpowiedź brzmi - sam sobie mógł wziąć. Przykład - mój znajomy trzyma alkohol w szafie kiedyś jego 16 letni syn wziął butelke wina i wypił z dwoma kolegami, pytanie brzmi - czy istnieje nakaz trzymania alkoholu w domach pod kluczem??? Inny przykład - mój 17 letni syn śmiał się kiedy zapytałem go, jak to jest że na osiedlu 14-15 latkowie piją piwo, odpowiedział mi - "tato a jaki problem dać starszym chłopakom kasę żeby kupili" (podobno przelicznik jest następujący 1 piwo dla mnie drugie dla ciebie (dla kupującego który jest pełnoletni)).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  świadomyrodzic(2015-06-22)
 • na Malborskiej przy wieżowcach, w dawnym sklepie Tomek takze sprzedaja alkohol małolatom, wszystkie sprzedawczynie:(
 • niech policja sprawdzi nowo otwarty salon gier na Traugutta gdzie był fryzjer, co tam się wyprawia! i nie chodzi o gry
Reklama