UWAGA!

Braniewo: Podsumowanie weekendu

 
Elbląg, Braniewo: Podsumowanie weekendu

W miniony weekend policjanci byli wzywani ponad 50 razy. Co czwarta interwencja związana była z domową awanturą. 12-krotnie na zgłoszenia reagowali funkcjonariusze ruchu drogowego, uniemożliwiając w 3 przypadkach dalszą jazdę pijanym kierowcom, a 8-krotnie policyjne kontrole kończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Piątkowy poranek braniewscy funkcjonariusze rozpoczęli od działań pn.,,Alkohol i narkotyki’’. Od godz. 6.00 przez całą dobę skontrolowali 261 kierujących, spośród których 2 zdecydowało się prowadzić pod działaniem alkoholu, a jeden pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Rekordzistą okazał się 38-latek, który został zatrzymany do kontroli na ul.Olsztyńskiej w Braniewie. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że prowadził swoje auto mając ponad promil w organizmie. Funkcjonariusze wciąż przypominają, że bardzo surowo podchodzą do pijanych uczestników ruchu drogowego, którzy stanowią olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych.
       Policjanci, w ramach przeprowadzonych kontroli, decydowali także 8-krotnie o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego.
       W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze przeprowadzili także 12 interwencji domowych. 6-krotnie natomiast reagowali na zgłoszenia związane z pijanymi, leżącymi osobami. Mężczyźni odnajdywani byli w zakrzaczeniach, w okolicach ogródków, przy placu zabaw oraz przy głównych ulicach. Żaden z ich nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Policjanci w obawie o ich życie i zdrowie przekazywali ich pod opiekę najbliższych lub doprowadzali do jednostki. Teraz wszystkie pijane osoby będą musiały odpowiedzieć za popełnione wykroczenia.
      
      
      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama