UWAGA!

Braniewo: Policyjne działania "Prędkość"

 Elbląg, Braniewo: Policyjne działania "Prędkość"
fot. nadesłana

Policjanci z braniewskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej i żandarmerii wojskowej przeprowadzili działania pn. ,,Prędkość’’. Spośród 30 przypadków, w których kierowcy przekraczali dozwoloną prędkość, aż 29-krotnie funkcjonariusze decydowali o ukaraniu uczestników ruchu mandatami karnymi.

Przeprowadzane działania uświadamiają, że podróżujący na drogach wciąż nie zdają sobie sprawy, że to właśnie prędkość generuje najwięcej groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Działania mają na celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników.
       Sprawowanie nadzoru nas ruchem drogowym przez policjantów to najskuteczniejszy czynnik wpływający na poprawę stanu bezpieczeństwa w zakresie sieci dróg publicznych, zwłaszcza na drogach krajowych i wojewódzkich.
       Wczoraj w trakcie trwania działań ,,Prędkość'' funkcjonariusze zarejestrowali 30 przypadków przekroczeń prędkości, 29-krotnie przekroczenia te były tak znaczne, że decydowali o ukaraniu uczestników ruchu mandatami karnymi.
       Do jednych z priorytetowych zadań Policji zaliczamy zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością. To właśnie prędkość generuje najwięcej tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.
       Działania mają celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników.
       Jazda z dopuszczalną prędkością nie stanowi gwarancji bezpieczeństwa. Na to mają także wpływ inne czynniki, do których możemy zaliczyć zachowanie kierowcy, warunki pogodowe, stan nawierzchni drogi, czy natężenie ruchu.
       Policjanci wciąż apelują o rozwagę! Kierowco pamiętaj: jedź ostrożnie, przestrzegaj dozwolonych prędkości, zwalniaj przed przejściem dla pieszych i w okolicach szkół!
      
      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "Działania mają na celu". .. .. łupienie kierowców, naprawę dziury budżetowej i poprawę statystyk policyjnych pod pozorem bezpieczeństwa.
 • Prawda ! Foto to potwierdza. Prosta droga, zero ruchu i pewnie idiotyczne ograniczenie prędkości do 70 albo 50 no i oczywiście "krwiopijca" z laserem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Kaczmucha(2015-04-15)
 • Ciekawe czy sprawdzali busy Guliwera. Ci to zasuwają.
 • ZAŁACZONE ZDJWECIE JEST PODSTAWA DO NAŁOŻENIA MANDATU KARNEGO NA KIERUJACEGO FORDEM O NR REJ HPT25TH. .PODSTAWA PRAWNA. .. .znak P-7b linia krawędziowa ciągła wyznacza krawędź jezdni; ponadto oznacza zakaz wjazdu na pobocze kierującemu pokazdem samochodowym. .. .Policjanci caly tydzień załatwiaja swoje sprawy słuzbowymi autami. .a w wplnych chwilach zeby poprawić statystyki organizuja łapanki tzw akcje predkosc
Reklama