UWAGA!

Broń i amunicja w Grzechotkach

 
Elbląg, Broń i amunicja w Grzechotkach
fot. nadesłana

Wczoraj (9 lutego) na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach 32-letni obywatel Federacji Rosyjskiej próbował wwieźć do Polski broń i amunicję.

W trakcie wspólnej służby funkcjonariuszy Straży Granicznej i Służby Celnej ujawniono w samochodzie osobowym marki BMW 520 broń krótką oraz 12 sztuk amunicji z dwoma magazynkami.
       Zgodnie z przepisami prawa, osoba przewożąca broń i amunicję przez granicę państwową musi posiadać odpowiednie zaświadczenie od konsula.Takiego zaświadczenia podróżny nie miał, w związku z powyższym Rosjanin usłyszał zarzuty przewożenia broni i amunicji przez granicę państwową bez wymaganych dokumentów.
       Kierowca BMW przyznał się do zarzucanego mu czynu i teraz odpowie przed polskim wymiarem sprawiedliwości.
      
por. SG Mirosława Aleksandrowicz rzecznik prasowy, koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddz. SG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To posadzili go ? Bo jak wrócił do siebie to prokuratura może go pocałować w "de" podobnie jak ze sprawą smoleńską.
 • przecież to zwykły straszak - broń hukowa. na tego typu gadżety nie jest wymagane pozwolenie na posiadanie i przewóz. fajki lepiej łapcie, bo zalewają Elbląg.
 • Widzę że mało wiesz o broni i sposobach jej dostosowania. .. .aaa i jeszcze jedno w jaki sposób dokonałeś rozebrania tego egzemplarza i sprawdzenia w zakresie budowy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  żołnierz(2016-02-10)
 • Wystarczy spojrzeć na naboje. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  psiakosc(2016-02-10)
 • To jest amunicja gumowa, nie wyklucza możliwości użycia amunicji ostrej. Kaliber i magazynek wyglądają na autentyczne 9x18.Nie pasuje mi broń - jeśli to kopia to bardzo udana Baikala, ale przez 30 lat nie spotkałem się z radziecką/rosyjską bronią z numerem tylko cyfrowym. Zawsze była dwuliterowa seria i numer, nie jest to wersja Chińska, bo miałaby "krzaczki". Jeśli to prawdziwa ostra, to może być wersja milicyjna lub MWD (o czym świadczyłyby również gumowe kule). Ale w naszej policji nie ma chyba już nikogo, kto pamiętałby Makarowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  Rusznikarz(2016-02-10)
 • Pytanie nie dotyczyło amunicji :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żołnierz(2016-02-10)
 • Jeśli chcesz odpowiedzi, to zadaj sensowne pytanie. Jak ono brzmiało? Napisałem, że z fotki na 100% nikt nie jest w stanie określić, czy to broń ostra, czy straszak. Amunicja sugeruje 9x18 czyli tyle ile powinien mieć "ostry" Makarow. Mam wątpliwości co do oznaczenia i kilku szczegółów (np. okładzin, bo nie wyglądają na bakelit). A o rzeczach oczywistych pisał nie będę, bo jak niby z fotografii sprawdzić materiał lufy i zamka, siłę sprężyny, naciąg spustu, sprężynę iglicy, gwintowanie i inne ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Rusznikarz(2016-02-10)
 • Rusznikarz mój ostatni wpis (tu cytat - "Pytanie nie dotyczyło amunicji" ) nie odnosił się do Twojego wpisu lecz wpisu dokonanego przez Pana lub Panią psiakosc, lecz nie wiedzieć czemu po jakimś czasie między tymi wpisami znalazł się Twój wpis. Czasami portEl zamieszcza wpisy z opóźnieniem stąd nieporozumienia między piszącymi;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żołnierz(2016-02-10)
Reklama