UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bronisław Komorowski odwiedzi i region, i Elbląg (aktualizacja)

2015-05-04
Aktualizowany 2015-05-04 13:05
 
Elbląg, Bronisław Komorowski odwiedzi i region, i Elbląg (aktualizacja)
(fot. Kancelaria Prezydenta RP)

5 maja do naszego regionu przyjedzie prezydent RP Bronisław Komorowski. Odwiedzi przejście graniczne w Grzechotkach i gospodarstwo agroturystyczne w Zastawnie koło Młynar. W oficjalnym programie wizyty Kancelaria Prezydenta nie wymieniła pobytu w Elblągu. - Na 90 procent prezydent odwiedzi nasze miasto - przekonuje Jerzy Wcisła, przewodniczący elbląskiej Platformy Obywatelskiej. Po godz. 13 okazało się, że Bronisław Komorowski w Elblągu jednak będzie.

Bronisław Komorowski przyjedzie na granicę polsko-rosyjską w Grzechotkach we wtorek o godz. 9, by spotkać się ze strażnikami granicznymi, którzy tego dnia organizują wspólne ćwiczenia z elbląską Żandarmerią Wojskową i żołnierzami z Lidzbarka Warmińskiego. Na godz. 10 zaplanowano konferencję prasową.
       Prezydent z Grzechotek pojedzie do Zastawna koło Młynar, do gospodarstwa agroturystycznego Agnieszki i Tadeusza Kawy, gdzie odbędzie się spotkanie z rolnikami produkującymi wyroby na bazie surowców z własnych gospodarstw. Jak informuje Kancelaria Prezydenta, podczas wizyty Bronisław Komorowski podpisze uroczyście nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która pozwoli rolnikom na bezpośrednią sprzedaż wytwarzanych przez nich produktów. Szacuje się, że spośród miliona drobnych gospodarstw rolnych ok. 100 tys. byłoby w stanie sprzedawać swoje wyroby w ramach sprzedaży bezpośredniej.
       W oficjalnym programie wizyty przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta nie ma informacji o przyjeździe do Elbląga. Na to, że Elbląg znajdzie się jednak na prezydenckiej trasie, liczą działacze elbląskiej Platformy Obywatelskiej. - Na 90 procent Bronisław Komorowski odwiedzi Elbląg, czekamy na oficjalne potwierdzenie. Planujemy otwartą debatę w Bibliotece Elbląskiej, poświęconą samorządom, bezpieczeństwu, współpracy transgranicznej - powiedział nam dzisiaj Jerzy Wcisła, przewodniczący elbląskiej Platformy Obywatelskiej.
      
       Aktualizacja: O godz. 13 otrzymaliśmy informację ze sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego, że prezydent przyjedzie 5 maja także do Elbląga. O godz. 12 weźmie udział w debacie Dialog o Polsce nt. "Polska lokalna i samorządowa", która odbędzie się w Bibliotece Elbląskiej. Nie wiadomo jednak czy spotkanie będzie otwarte dla mieszkańców.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama