UWAGA!

Bronisław Komorowski odwiedzi i region, i Elbląg (aktualizacja)

 Elbląg, Bronisław Komorowski odwiedzi i region, i Elbląg (aktualizacja)
(fot. Kancelaria Prezydenta RP)

5 maja do naszego regionu przyjedzie prezydent RP Bronisław Komorowski. Odwiedzi przejście graniczne w Grzechotkach i gospodarstwo agroturystyczne w Zastawnie koło Młynar. W oficjalnym programie wizyty Kancelaria Prezydenta nie wymieniła pobytu w Elblągu. - Na 90 procent prezydent odwiedzi nasze miasto - przekonuje Jerzy Wcisła, przewodniczący elbląskiej Platformy Obywatelskiej. Po godz. 13 okazało się, że Bronisław Komorowski w Elblągu jednak będzie.

Bronisław Komorowski przyjedzie na granicę polsko-rosyjską w Grzechotkach we wtorek o godz. 9, by spotkać się ze strażnikami granicznymi, którzy tego dnia organizują wspólne ćwiczenia z elbląską Żandarmerią Wojskową i żołnierzami z Lidzbarka Warmińskiego. Na godz. 10 zaplanowano konferencję prasową.
       Prezydent z Grzechotek pojedzie do Zastawna koło Młynar, do gospodarstwa agroturystycznego Agnieszki i Tadeusza Kawy, gdzie odbędzie się spotkanie z rolnikami produkującymi wyroby na bazie surowców z własnych gospodarstw. Jak informuje Kancelaria Prezydenta, podczas wizyty Bronisław Komorowski podpisze uroczyście nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która pozwoli rolnikom na bezpośrednią sprzedaż wytwarzanych przez nich produktów. Szacuje się, że spośród miliona drobnych gospodarstw rolnych ok. 100 tys. byłoby w stanie sprzedawać swoje wyroby w ramach sprzedaży bezpośredniej.
       W oficjalnym programie wizyty przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta nie ma informacji o przyjeździe do Elbląga. Na to, że Elbląg znajdzie się jednak na prezydenckiej trasie, liczą działacze elbląskiej Platformy Obywatelskiej. - Na 90 procent Bronisław Komorowski odwiedzi Elbląg, czekamy na oficjalne potwierdzenie. Planujemy otwartą debatę w Bibliotece Elbląskiej, poświęconą samorządom, bezpieczeństwu, współpracy transgranicznej - powiedział nam dzisiaj Jerzy Wcisła, przewodniczący elbląskiej Platformy Obywatelskiej.
      
       Aktualizacja: O godz. 13 otrzymaliśmy informację ze sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego, że prezydent przyjedzie 5 maja także do Elbląga. O godz. 12 weźmie udział w debacie Dialog o Polsce nt. "Polska lokalna i samorządowa", która odbędzie się w Bibliotece Elbląskiej. Nie wiadomo jednak czy spotkanie będzie otwarte dla mieszkańców.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama