UWAGA!

Budowa drogi 503 coraz bliżej

 Elbląg, Budowa drogi 503 coraz bliżej
fot. AD

Ponad 41 milionów euro przeznaczy Zarząd Województwa na rekonstrukcję dróg wojewódzkich na Warmii i Mazurach. Wnioskodawcą przesunięcia tak dużej puli środków finansowych na inwestycje drogowe jest Grzegorz Nowaczyk – Członek Zarządu i jednocześnie kandydat Platformy Obywatelskiej na Prezydenta Elbląga. Zarząd Województwa w ciągu miesiąca rozpisze konkurs, który umożliwi realizację przebudowy ciągu ulic Rycerska-Pocztowa-Browarna-Mazurska w Elblągu.

-Informuję elblążan, że na mój wniosek Zarząd Województwa podjął decyzję w sprawie finansowania przebudowy elbląskiego odcinka drogi wojewódzkiej 503. Uruchamiając dużą pulę środków na poprawę infrastruktury drogowej w Regionie Zarząd Województwa umożliwi nowemu Prezydentowi Elbląga zrealizowanie olbrzymiej inwestycji polegającej na przebudowie newralgicznego dla miasta ciągu komunikacyjnego od Rycerskiej przez Pocztową i Browarną do Mazurskiej. W ramach tego samego zadania inwestycyjnego remont przejdzie także odcinek 503-ki od granicy Elbląga do Tolkmicka – mówi Grzegorz Nowaczyk, kandydat na Prezydenta Elbląga i wciąż pełniący obowiązki Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       Decyzja wypracowana przez Grzegorza Nowaczyka może być przełomowa dla ostatecznego kształtu tej części miasta. Przypomnijmy, że droga wojewódzka 503 Pogrodzie-Tolkmicko-Elbląg w obszarze miejskim przebiega właśnie ww. ulicami. W swoim programie wyborczym Grzegorz Nowaczyk powiązał zakres planowanych inwestycji drogowych na tych ulicach z projektem budowy aquaparku w części dzisiejszego Parku Modrzewie.
       - Za 2-3 lata Mazurska w ramach przebudowy miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej będzie gotowa, z tego co wiem istnieje nawet ambitny projekt przebudowania Mazurskiej w nowoczesną dwupasmówkę. To jest jeszcze jeden powód aby właśnie teraz zrobić dobry dla miasta biznes i wprowadzić do Parku Modrzewie inwestora, który w końcu zbuduje w Elblągu aquapark. Robimy dobry deal. My dajemy zapuszczony niezagospodarowany park, inwestor wykłada kasę na budowę i bierze na siebie potem zarządzanie aquaparkiem. Wszystko w dopracowanej umowie partnerstwa publiczno-prywatnego. I najlepiej w czasie kiedy ta część miasta i tak będzie mocno rozkopana przez wykonawców przebudowy pięćset trójki – dodaje Grzegorz Nowaczyk, kandydujący na Prezydenta Miasta z listy Platformy Obywatelskiej.
       Optymizm kandydata PO powinna studzić nieco styczniowa wypowiedź obecnego Prezydenta Miasta. Henryk Słonina zapewniał w styczniu, że „ elbląski samorząd jest w pełni przygotowany do realizacji w/w ) inwestycji (chodzi o wypowiedź Prezydenta z 29 stycznia 2010 ws przebudowy drogi 503) ”, ale dodał jednocześnie, że „problemem jest źródło finansowania, którego poszukiwanie ze względu na wielkość inwestycji jest niezbędne.”
       - Aktualny stan finansów miasta zasługuje na odrębną debatę i poważną dyskusję. Po Prezydencie opowiadającym miesiącami o budżecie historycznym dobrze , aby elblążanie poznali teraz opinie kogoś, kto budżet miasta zaplanuje i zrealizuje z głową na karku – ripostuje Nowaczyk.
      
Sztab Grzegorza Nowaczyka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • moim zdaniem ten koleś robi z nas idiotów. .
 • Teraz zrozumiałem dlaczego tak długo musieliśmy czekać na tą inwestycję. Otóż podyktowane to było kampania samorządową. Gdyby pan Nowaczyk dał kase naszemu miastu jeszcze w ubiegłym roku, to elblążanie zapomnieliby o tym, a tak mały Grzesio robi kampanie przy okazji. Kolejna zagrywka PO i tego pana. Nie zapomnimy pańskich skoków z partii do partii o chowaniu głowy w piasek w sprawie przenosienia jednostek wojskowych z Elbląga. Nigdy nie zagłosuje na tak fałszywych polityków.
 • Czy ten artykuł jest sponsorowany czy tez portel jest tuba propagandową PO?
 • Mnie osobiście taka forma "pozyskiwania" elektoratu uwłacza. Najpierw "igrzyska" miały postać aquaparku i ścieżek rowerowych, teraz - drogi, tyle, że w grę wchodzą publiczne pieniądze, wypracowywane przez nas z coraz z większym trudem. One nie powinny być kartą przetargową w kampanii wyborczej.
 • Gratuluje PR. Kampania rodem PRL.
 • Brawo p. Grzegorzu. Luzujemy dziadzię. Jazda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fan_slonecznika(2010-09-20)
 • I to jest ważny powód aby poprzeć Nowaczyka jako nowego Prezydenta. Jacek Protas zostanie na stanowisku Marszałka, Nowaczyk ma z nim wypracowane relacje nie tylko służbowe. To jest kapitał, który może zaprocentować dla miasta.
 • to dobrze, że Elbląg korzysta z obecności Nowaczyka w Zarządzie Województwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ludwig XXI(2010-09-20)
 • Oczywiście, przynajmniej widać z kim tam się liczą!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jadzia50(2010-09-20)
 • No tak popieramy republikę kolesiów i system partyjny. Kto nie jest z PO ten nic nie załatwi. TKM
 • Tak jak H. Słonina nic nie wskurał przez tyle lat, tak teraz Nowaczyk pokazuje, że jednak można. Bravo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Eliza N(2010-09-20)
 • brawo, będę głosował na pana nowaczyka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2010-09-20)
Reklama