UWAGA!

Budowa przejścia w Grzechotkach i odbudowa drogi Elbląg-granica Państwa - przesądzone

Budowa przejścia granicznego w Grzechotkach oraz rozbudowa drogi ekspresowej Elbląg – granica Państwa zostały przesądzone. Postanowienia o tym zapadły w Warszawie przy udziale Wojewody Waremińsko-Mazurskiego Zbigniewa Babalskiego i Prezydenta Elbląga Henryka Słoniny.
     
     
     Wniosek o wpisanie do zestawu zadań Międzyresortowego Zespołu ds. Zagospodarowania Granicy Państwa, dotyczący projektowania i budowy przejścia w Grzechotkach, został zaakceptowany przez to gremium.
     
     Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Piotr Strachańczyk zapowiedział, że harmonogram prac nad tym przedsięwzięciem będzie opracowany w krótkim czasie, ażeby można było jak najszybciej przystąpić do realizacji tej inwestycji, bardzo ważnej dla Elbląga i całego województwa. Ma ona być prowadzona etapowo. Na prace projektowe MSWiA przekaże 300 tyś. zł.
     
     Z kolei w Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych podpisano trójstronne porozumienie o wspólnej realizacji odbudowy ekspresowej drogi Elbląg-Grzechotki, stanowiącej odcinek transeuropejskiej drogi nr 22. Stronami porozumienia są : Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, GDDP oraz reprezentanci gmin i powiatów, przez które będzie przebiegała przyszła ekspresowa droga.
     
     W dokumencie tym zawarto postanowienie, że również w krótkim czasie zostanie opracowany szczegółowy harmonogram zadań dla każdej ze stron, zawierający także określenie ich finansowego udziału w tym przedsięwzięciu.
     
     Przekazujący te informacje Prezydent Miasta Elbląga H. Slonina podkreślił dużą rolę Wojewody Zb. Babalskiego w doprowadzeniu do tak pomyślnego etapu starań o odbudowę drogi Elbląg-granica Państwa i budowę przejścia granicznego, a także przychylność MSWiA oraz GDDP dla jak najszybszej realizacji tych inwestycji.
     
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama