UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Budżet 2013 dla Warmii i Mazur

Zarząd województwa przyjął dziś (14 listopada) projekt przyszłorocznego budżetu dla Warmii i Mazur. Teraz zostanie on przesłany do Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz do radnych sejmiku województwa. Będzie przedmiotem prac wszystkich komisji merytorycznych sejmiku, a przed właściwym głosowaniem, które odbędzie się na sesji 28 grudnia, radni zapoznają się z opinią RIO.

- To będzie budżet inwestycyjny – już dziś zapowiada marszałek Jacek Protas. - Podobnie jak w ostatnich trzech latach ogromną część środków przeznaczymy na inwestycje infrastrukturalne. Będzie to aż 65 proc. z kwoty ogólnej sięgającej blisko 1,3 mld zł, co daje rekordową sumę ponad 800 mln zł. Środki zostaną przeznaczone głównie na inwestycje na drogach.
       Samorząd województwa realizuje dwa wielkie programy poprawy stanu dróg: usprawnienia powiązań komunikacyjnych w południowo-zachodniej oraz w północnej części województwa, co daje łącznie ponad 350 km dróg.
       - Część odcinków jest już realizowana, rozstrzygamy kolejne przetargi, ale szczyt realizacji przypadnie na lata 2013, 2014 aż do połowy 2015 roku – uzupełnia marszałek Jacek Protas. - Poza tym kończymy inwestycje w naszych jednostkach kultury, w tym największą – modernizację Teatru im. Stefana Jaracza, wartą ponad 40 mln zł. Ta inwestycja zostanie zakończona w 2013 roku. Realizujemy też duże inwestycje w jednostkach służby zdrowia o wartości kilkudziesięciu milionów zł każda – w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu i Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, a także nieco mniejsze w pozostałych placówkach. To są nasze główne zadania, jestem jednak także przekonany, że w przyszłym roku rozpoczniemy wydatkowanie większych sum na budowę regionalnego portu lotniczego w Szymanach, chociaż tam największe środki będą przeznaczane w roku 2014 i 2015.
       Planowany deficyt w projekcie przyszłorocznego budżetu wynosi 91 mln zł i wynika on z ogromnego wysiłku inwestycyjnego samorządu województwa. Mimo sporego deficytu zadłużenie województwa jest pod kontrolą. Przypomnijmy, że dopuszczalna wartość całkowitego zadłużenia samorządów w stosunku do dochodów wynosi 60 proc. Natomiast na koniec roku 2013 planowane zadłużenie na Warmii i Mazurach wyniesie 30 proc.
       - Jeśli chodzi natomiast o wykonanie tegorocznego budżetu, to jest jeszcze za wcześnie na podsumowanie całego roku – dodaje marszałek. – Tradycyjnie na koniec roku przypadają duże płatności jeśli chodzi o inwestycje, zwłaszcza na drogach, co wynika z cyklu inwestycyjnego. Część płatności za zrealizowane inwestycje może przejść na rok 2013, ale będą to płatności zapisane w tak zwanych wydatkach niewygasających, więc nie będą one miały wpływu na kształt ani tegorocznego, ani przyszłorocznego budżetu.
      
Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama