UWAGA!

Budżet Obywatelski 2022. Wnioski ocenione, co dalej?

 Elbląg, Budżet Obywatelski 2022. Wnioski ocenione, co dalej?
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Zakończyła się weryfikacja wniosków złożonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego 2022. Pozytywnie zaopiniowane zostały 54 projekty, a negatywnie 47. W tym roku swoje wnioski złożyło 59 osób. Rekordzista złożył aż 23.

W tym roku złożonych zostało 105 wniosków. Ze względu na ten sam zakres prac 8 wniosków połączonych zostało w 4 zadania. W związku z tym ocenie poddano 101 zadań (w okręgach: 49 inwestycyjnych i 30 małych oraz 22 zadania ogólnomiejskie). Departamenty i jednostki podległe samorządowi oceniały zadania pod względem zgodności z obowiązującą uchwałą i zarządzeniami dotyczącymi Budżetu Obywatelskiego, pod względem praktycznej możliwości realizacji zadań, gospodarności, kwestii formalno-prawnych oraz możliwości finansowych i technicznych - informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego,

Pozytywnie zaopiniowane zostały 54 projekty, a negatywnie 47. W tym roku swoje wnioski złożyło 59 osób. Rekordzista 23 i kolejny wnioskodawca 9 wniosków. Lista ocenionych zadań znajduje się na stronie internetowej miasta.

Duża część pomysłów – tak jak w latach ubiegłych, dotyczy miejskiej infrastruktury: chodników, parkingów, poprawy stanu alejek w parkach czy nowych placów zabaw. Jeśli chodzi o małe granty, dotyczą one przede wszystkim działań integrujących lokalną społeczność. W tym roku wnioskodawcy zgłosili większą ilość małych projektów - 30, dla porównania w roku ubiegłym - 10.

Zgodnie z tegorocznym harmonogramem do 16 lipca trwa tryb odwoławczy. Wnioskodawca, którego wniosek został zaopiniowany negatywnie, ma prawo do odwołania. Można je składać w formie pisemnej w Urzędzie Miejskim bądź drogą elektroniczną na adres bo@umelblag.pl w terminie od 12 do 16 lipca.

Od 19 do 23 lipca prezydent ma czas na rozpatrzenie odwołań. Po tym terminie opublikowana zostanie lista zadań zatwierdzonych do głosowania. Głosowanie mieszkańców trwać będzie od 9 do 29 sierpnia.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A dalej dzieci uczęszczające do podstawówki powinny mieć opłacane bilety komunikacji miejskiej z podatków. I tyle. Żeby kanary nie miały żerowania na dzieciach bo je tylko straszą. Potem można to rozszerzyć na uczniów szkół średnich. Przynajmniej pieniądze podatników zostaną wydane rozsądnie. Elblążanie mają w poważaniu nazwy ulic, skwerków, lewackie i prawicowe "widzimisię". Albo UM coś z tym zrobi albo mieszkańcy Elbląga zrobią coś z UM.
 • Parkingi socjaliści pobuduje dla wspólnot mieszkaniowych, a dzieciaki w piłkę będą grać pod mostami. Ważne żeby czynsz remontowy nie podrożał
 • Sienkiewicza parking na terenie miasta za 265 tys zł z funduszy BO dla wieżowców z Kościuszki. I jak tu ma być dobrze w tym mieście? Tu nic nie ma!!!
 • Wspólnoty mieszkaniowe ogrodeczki i altanki na swoich terenach, a parking ma im budżet obywatelski wybudować? HAA TFU na wasze chciwe gęby!!! Boiska dla dzieciaków zbudować, skate parki i wiele innych. Wara wspólnoty mieszkaniowe od pieniędzy podatników!!!!!
 • Przy wroblewskim i jego giermkach nigdy nie będzie obywatelski tylko kolesiowski Fajna inicjatywa tylko zarządca taki trochę do pupy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  4
  Zielarski(2021-07-10)
 • Jak zwykle. Boisko dla 23 negatywnie poczekajcie na wybory odwdzięczymy się!!!!!
 • Proponuję zakład pracy przymusowej dla elbląskich lewaków zwłaszcza dla Roberta K
 • @YHY - Jeśli masz dziecko to kupujesz mu bilet miesięczny.
 • Oszustwo. W ubiegłym roku wygrała ścieżka rowerowa w kierunku Dąbrowy. .. i co ze wygrała? PREZYDENT zadecydowal, ze jednak nie i obiecal ja wybudowac z pieniędzy unijnych. .. po roku sprawa ucichla. Po co głosować jak i tak robia co chcą!!!
 • Jak to nic nie ma? Masz parking przy Shelu wybudowany dla kupujących na "rynku"a przekształcony w auto-komis. Miejskie pieniądze a prywatny biznes to jest Elbląg.
 • @YHY - No właśnie a na co poszło 500+ ? Kup miesięczny dziecku. Miasto zarobi, dziecko bez stresu będzie podróżować a tobie zostanie jeszcze co nieco.
 • Gratuluję remontu ulicy Okrzei w Okręgu 1.Ktoś wreszcie merytorycznie rozpatrzył wnioski, aby nie trzeba było później dokładać do nich dużych pieniędzy. I oby tak co roku. Brawo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  pampi-ZAWADA(2021-07-10)
Reklama