UWAGA!

Budżet Obywatelski na półmetku głosowania

 
Elbląg, Budżet Obywatelski na półmetku głosowania

Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego trwa do 16 października. Tuż przed półmetkiem głosowania prezentujemy statystyki aktywności elblążan i zachęcamy tych, którzy jeszcze nie głosowali do wspierania wybranych pomysłów.

Infrastruktura sportowa
       W zadaniu ogólnomiejskim najwięcej głosów, jak dotąd, oddano na modernizację boiska szkolnego przy Zespole Szkół nr 2 (ul. Wyżynna). Dalej plasuje się budowa hali namiotowej na terenie Gimnazjum nr 7. Do tej pory na zadania ogólnomiejskie zagłosowało łącznie 2234 mieszkańców.
      
       Statystyki w okręgach

       W okręgu nr 1 oddano 648 głosów, gdzie blisko siebie prowadzą dwa zadania - wykonanie chodnika przy ulicy Szarych Szeregów (99 głosów) i rozbudowa podwórka międzypokoleniowego przy ulicy Odrodzenia (97 głosów). W okręgu nr 2, gdzie oddano łącznie 1099 głosów, prowadzi modernizacja bieżni przy Zespole Szkół nr 1 (350 głosów). W okręgu nr 3, w którym zebrano w sumie 594 głosy, niemal tyle samo uzyskały dwa pierwsze zadania – budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 19 (143 głosy) oraz renowacja boiska wielofunkcyjnego wraz z budową skoczni do skoku w dal, również przy Szkole Podstawowej nr 19 (144 głosy). W okręgu nr 4 (łącznie 615 głosów) przewagę ma zadanie pn. kreatywny plac zabaw przy ulicy Teatralnej – kontynuacja zadania z poprzedniego planu zagospodarowania (135 głosów). I wreszcie okręg nr 5 (łącznie 1278 głosów), tu wyraźnie prowadzi zadanie pn. budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 25 (408 głosów).
      
       Dziękuję za aktywności tym wszystkim mieszkańcom, którzy już zagłosowali i zachęcam pozostałych elblążan do wspierania pomysłów z Budżetu Obywatelskiego, zarówno tych ogólnomiejskich, jak i tych z poszczególnych okręgów. Mamy na to jeszcze ponad tydzień. Głosowanie kończy się 16 października – mówi Witold Wróblewski prezydent Elbląga
       Szczegółowe statystyki głosowania znajdują Państwo tutaj.
      
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Witam Sposób wybierania inwestycji do realizacji jest nie do końca sprawiedliwy, gdyż preferuje duże osiedla a nie małe społeczności. Zawsze wygra boisko na Zawadzie, a plac zabaw np na Lubranieckiej odpadnie. To kwestia ilości osób na danym osiedlu i ich wieku.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    belfik(2015-10-08)
  • bardzo się cieszę, że Pan zachęca do głosowania, ale niektórzy nadal nie dostali ankiet. .a starsze osoby głównie głosują używając ankiet, nie internetu.
Reklama