UWAGA!

Bułgarzy w komendzie policji

 Elbląg, Bułgarzy w komendzie policji
fot. nadesłana

Policjanci z miasta Berkovitsa w Bułgarii oraz nauczyciele i pracownicy urzędu odwiedzili dziś (20 kwietnia) elbląską komendę policji. To część programu międzynarodowej wymiany doświadczeń i poznawania struktur oraz pracy instytucji państwowych. Goście zapoznali się ze strukturą w jakiej funkcjonuje Komenda Miejska Policji w Elblągu, poznali pracę jaką wykonują technicy kryminalistyki a także poszczególne wydziały komendy.

W skład 10-osobowej delegacji wchodziło trzech policjantów z miasta Berkovitsa. Dla nich wizyta w elbląskiej komendzie była szczególna, gdyż mogli porównać np. stanowisko pracy oficera dyżurnego, procedurę wykonania zdjęć oraz pobrania odbitek śladów linii papilarnych przez policyjnego technika. Pokazano też sprzęt używany przez policjantów ruchu drogowego w tym ręczne mierniki prędkości. Kolejnym miejscem na trasie bułgarskiej delegacji było Centrum Bezpieczeństwa Miasta przy ul. Orzeszkowej, gdzie znajduje się podgląd z kamer miejskiego monitoringu. Tu pracownicy pokazali możliwości systemu, a także przykłady sytuacji, w jakich monitoring był pomocny w ujęciu sprawców np. dewastacji. Środowe spotkanie delegacji zakończono w elbląskim muzeum projekcją holograficznego filmu o Elblągu.
       Wszystko to odbywa się w ramach unijnego projektu „Safe School - system współpracy samorządu lokalnego i policji na rzecz szkół i placówek oświatowych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i sytuacji kryzysowych”, który jest koordynowany przez Urząd Miejski w Elblągu. Policjanci i nauczyciele z Elbląga i miasta partnerskiego Berkovitsa w Bułgarii wymieniają się doświadczeniami dotyczącymi pracy na rzecz bezpieczeństwa.
       Docelowo ma to zaowocować wydaniem kompleksowych broszur związanych z bezpieczeństwem na drogach oraz zbiorem niezbędnych procedur w zakresie postępowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych w szkołach.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Oooo nielegalna iskra. Pokazują jak wyrabiać mandaty sprzętem którego legalność podważył sąd.
 • Czym się chwalą. .. ? Niech powiedzą im że policja w Elblągu nie ma czym jeździć na interwencję.
 • A na 3- cim byli????? wpier**l dostać za darmo ja sie pytam?
 • Sąd nigdy nie podwazyl legalności używania radaru Iskra, podwazyl jedynie nieprawidłowo wykonane pomiary. Iskra ma specyficzne wymagania dla jej użytkowania. Ale policja jak widzę już rzadko łamie np zakaz jej używania pod w bezpośrednim pobliżu lini wysokiego napięcia więc nie ma sensu się kłócić o wynik pomiaru. Kto mądry ten wie o co chodzi.
 • Mam pytanie czy policjantów elbląskich nie obowiązuje noszenia nakrycia głowy do umundurowania poza pomieszczeniem ????? Bułgar w czapce, a nasi bez :):)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  romulus(2016-04-24)
Reklama