UWAGA!

Burmistrz obiecuje

W tym sezonie na Warmii i Mazurach można będzie korzystać z prawie 260 kąpielisk - wynika z danych wojewódzkiego sanepidu w Olsztynie.

Warto pamiętać też o tym, że tym roku zakaz kąpieli i uprawiania sportów wodnych obowiązywać będzie na jeziorze Domowym w Szczytnie, Suskim w Suszu, a nad Zalewem Wiślanym - w Nowej Pasłęce i Suchaczu. We wszystkich przypadkach powodem zakazu jest skażenie bakteryjne wody.
     Według przedstawicieli sanepidu jest szansa na otwarcie kąpieliska w Tolkmicku, choć tu dużo zależy od władz. Po negatywnych wynikach badań wody z dotychczasowego kąpieliska w pobliżu portu, władze miasteczka wskazały niedawno nowe miejsce. Mirosława Laskowska ze stacji sanepidu w Elblągu powiedziała jednak nam, że nowa „plaża” na razie nie nadaje się do użytku.
     - Wycięto tam tylko trzciny, po których pozostało rżysko, potrzebny jest piasek, a sama woda jest bardzo zamulona i niezbędne jest gruntowne oczyszczenie dna - mówi Laskowska.
     Burmistrz Tolkmicka, Mirosław Grydzewski zapewnia, że zrobi wszystko, by mieszkańcy i turyści mogli korzystać z nowego kąpieliska.
     - Mamy obietnicę Urzędu Morskiego, że piach, który zostanie wydobyty z Zalewu przy okazji pogłębiania portu, trafi na naszą plażę – mówi burmistrz. - Ogłosiłem też przetarg na jej 20-letnią dzierżawę.
     Jak jednak usłyszeliśmy, nie ma szansy na to, by plaża gotowa była jeszcze w tym roku.
     
     
***

     
     Tegoroczny komunikat warmińsko – mazurskich służb sanitarnych dotyczący kąpielisk znaleźć można w Internecie, pod adresem: www.wsse.olsztyn.pl
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama